Blog

aktuality z iClinic

Stanovisko

Milí priatelia, vážení klienti, obchodní partneri,
 
dovoľte nám vyjadriť sa k závažnej skutočnosti. Netýka sa už iba našej kliniky, tímu 25 špičkových lekárov a celého odborného personálu, ale aktuálne už aj súkromia konateľa kliniky, MUDr. Iva Ďurkoviča, MPH.
 
Denník SME (redaktor Ján Krempaský) spustil nedávno voči očnej klinike iClinic a aj voči osobe dr. Ďurkoviča štvavú kampaň. Publikoval dva zavádzajúce články, v ktorých zásadným spôsobom znevážil prácu našich lekárov i celého odborného personálu, pošpinil našu profesionálnu česť a uviedol do neistoty tisíce ľudí, ktorí plánovali, alebo budú plánovať operáciu očí.
 
S redaktorom mal  dr. Ďurkovič osobne, aj spolu s ďalšími kolegami - lekármi - niekoľkohodinové  stretnutie. Ochotne a trpezlivo mu zodpovedali všetky otázky a venovali sa aj prípadom, v ktorých niekoľko pacientov podalo sťažnosti. Redaktor však nebral ohľad na fakty, argumenty ani  odborné stanoviská podporujúce naše medicínske postupy. Úplne napríklad odignoroval, alebo skôr vedome zamlčal vtedy platnú informáciu o 9-tich rozhodnutiach Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (k 7. 7. 2022 ich bolo už 10), v ktorých nám dal ÚDZS plne za pravdu. Ďalšie konania na ÚDZS ešte prebiehajú a my veríme, že budú objektívne posúdené a taktiež dopadnú v náš prospech. 
 
Obidva články boli hrubo manipulatívne. Redaktor zamlčaním reálnych faktov vykreslil verejnosti situáciu veľmi neobjektívne. Neprimerane veľký priestor poskytol sťažujúcim sa pacientom, pričom ich pocity znásobil aj v troch srdcervúcich videách. Lekári naproti tomu nemali priestor na vysvetľovanie ani v jednej videosekunde. 
 
Obidva články mali charakter mediálneho lynču, kde terč (očná klinika iClinic) nemal prakticky žiadnu šancu na obhajobu. Dnes si myslíme, že tento lynč bude pravdepodobne ďalej pokračovať.
 
Redaktor denníka SME pán Krempaský nám totiž zaslal ďalšie otázky. Tentokrát smerujú výsostne do súkromného života dr. Ďurkoviča. Ide pritom o cca dva roky starú tému, o ktorú sa vtedy zaujímal iný (dnes už bývalý) novinár denníka SME. Dr. Ďurkovič sa mu nevyhýbal – naopak strávil s ním osobne niekoľko hodín a odpovedal na všetky otázky. Novinár si jeho odpovede zaznamenal a výsledkom bolo, že žiadny článok nevyšiel, pretože novinár čestne uznal, že nie je o čom písať. 
 
Po cca dvoch rokoch túto tému opätovne vyťahuje redaktor Krempaský. Ten istý redaktor, ktorý nedávno napísal dva hrubo manipulatívne články o našej klinike. Preto je nám jasné, že pán Krempaský asi chystá ďalšiu vlnu útoku na našu očnú kliniku a dr. Ďurkoviča osobne. Jeho motivácia nám nie je jasná, ale z celého kontextu jeho prístupu je úplne zjavná.
 
Pri poctivej analýze všetkého, čo sa v posledných týždňoch stalo, sme dospeli k možnému záveru, že celé toto dianie je pravdepodobne prejavom nekalého a nechutného konkurenčného boja s cieľom zničiť našu kliniku. Nebudeme pri tom asistovať, preto mu na tieto otázky nebudeme odpovedať a zúčastňovať sa tak tejto hry, bez ohľadu na to, či ju hrá vedome, alebo nevedome.
 
Ide o extrémne nepríjemnú situáciu a mrzí nás to celé najmä kvôli Vám, naším pacientom, obchodným partnerom a priateľom. Táto špinavá hra nemá vôbec nič spoločné s poskytovaním zdravotnej starostlivosti na našich klinikách a už vôbec nič spoločné s odbornosťou našich lekárov. Aktuálne podnikáme právne kroky na ochranu mena našej spoločnosti, ako aj mena dr. Ďurkoviča.
 
Toľko naše vyjadrenie k celej veci. Takáto je teda pravda. Čo presne si ešte prečítate v denníku SME, netušíme. Ale o čom sme presvedčení, že článok bude neobjektívny, účelový, postavený na informáciách vytrhnutých z kontextu, rovnako ako to bolo v prvých dvoch ohováračských článkoch redaktora Krempaského.
 
Na záver by sme radi uviedli, že spoločnosť iClinic pevne stojí za všetkými našimi kolegami, ktorí v našich zariadeniach pomáhajú zlepšovať životy ľudí. Sú to už desiatky tisíc občanov Slovenska, ale aj niekoľko tisíc Rakúšanov, Nemcov, alebo Švajčiarov, ktorí vďaka nám lepšie vidia. To je naša misia a my v nej budeme chcieť aj naďalej pokračovať. 
 
ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU.
 
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

BRATISLAVA
+421 918 997 473
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
(pooperačné kontroly a ambulancia)

BANSKÁ BYSTRICA
+421 917 915 380

KOŠICE
+421 911 364 415
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 364 429
(pooperačné kontroly a ambulancia)

SKALICA
+421 911 125 771
Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri