Blog

aktuality z iClinic

Stanovisko k medializovaným informáciám

Jeden slovenský denník vo štvrtok 30. 6. 2022 vo večerných hodinách publikoval o našej klinike vysoko tendenčný článok. Tento článok však účelovo selektuje negatívne informácie o operáciách na našej klinike. Informácie zverejnené v článku nezodpovedajú skutočnosti, čitateľovi ponúkajú iba skreslenú a subjektívnu interpretáciu, špekulácie a domnienky. Mnohé fakty, ktoré svedčia v náš prospech, denník zámerne zamlčal a naopak, väčšinu článku a celé video, ktoré je jeho súčasťou, postavil na emóciách, ktorými hrubo manipuluje verejnú mienku. 
 
Aj keď by sme sa radi vyjadrili ku konkrétnym prípadom rozoberaných v predmetnom článku denníka a poskytli argumenty, žiaľ, v zmysle zákona nemôžeme komentovať a vyjadrovať sa k prípadom nakoľko nemáme na to súhlasy pacientov. Pán redaktor Ján Krempaský poskytol neprimerane veľký priestor protistrane – napríklad už len samotné emotívne video má skoro 20 minút, pričom naši lekári takýto priestor ani len nedostali. 
 
Celý kolektív našej očnej kliniky, čo je 25 lekárov – kvalifikovaných odborníkov a členov mnohých zahraničných oftalmologických spoločností a ďalší nemedicínsky zamestnanci, sme hlboko znepokojení, akým spôsobom bolo meno kliniky, a tým aj naša práca a pomoc pacientom, znevážené v celkovom kontexte článku. 
 
V očnej klinike iClinic sme v roku 2021 vykonali vyše 20 000 operácií, prinášame pacientom kvalitnú starostlivosť aj vďaka svetovo najmodernejším technológiám. Medzi našich klientov patria známe osobnosti zo sveta športu, tisíce spokojných pacientov tak zo Slovenska, ako aj zo zahraničia. Našim cieľom je liečiť a pomáhať. Ľudsky nás mrzí akákoľvek negatívna spätná väzba. 
 
Za svojimi lekárskymi rozhodnutiami, ako aj za odbornosťou našich lekárov, si však stojíme. Medicína však nie je stopercentná. Pri určitom malom počte pacientov sa môže, aj pri najlepšej snahe lekárov, vyskytnúť nežiadúci pooperačný stav. Existuje množstvo štúdií, ktoré riešia operačné a pooperačné komplikácie, nie len pri laserových operáciách očí. Samozrejme, ak k takémuto stavu dôjde, s plnou vážnosťou sa každým podnetom zaoberáme a hľadáme možnosti, ako pacientovi pomôcť. 
 
Aj vzhľadom na vyššie uvedené sme sa rozhodli, že ochranu dobrého mena našej kliniky budeme riešiť všetkými dostupnými zákonnými prostriedkami. 
 
Ďakujeme za Vašu podporu.  
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

BRATISLAVA
+421 918 997 473
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
(pooperačné kontroly a ambulancia)

BANSKÁ BYSTRICA
+421 917 915 380

KOŠICE
+421 911 364 415
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 364 429
(pooperačné kontroly a ambulancia)

SKALICA
+421 911 125 771
Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri