SME OTVORENÍ. Aj naďalej fungujeme v bežnom režime bez obmedzení. Viac info

Ďalekozrakosť

Ďalekozrakosť spôsobuje rozostrené videnie blízkych predmetov. Navštívte očnú kliniku iClinic a objednajte sa na bezbolestnú operáciu ďalekozrakosti!

Ďalekozrakosť

Čo je ďalekozrakosť?

Ďalekozrakosť, resp. hypermetropia je vrodená a často dedičná dioptrická chyba oka, pri ktorej pacient vidí veľmi dobre do diaľky, avšak blízke predmety ostávajú rozostrené. K príznakom patrí tiež výrazná námaha očí pri pozeraní do blízka spojená s bolesťami hlavy, začervenaním očí, neustálym doostrovaním obrazu, často sa vyskytuje aj škúlenie. Ďalekozrakosťou trpí asi tretina populácie.

V detstve a mladom veku nemajú nízke stupne ďalekozrakosti výrazné prejavy, postupom času sa však videnie do blízka zhoršuje a výraznejšie problémy sa objavia vo veku okolo 40 rokov, kedy sa začínajú prejavovať aj príznaky presbyopie.  Vyššie stupne ďalekozrakosti sa prejavia už v detskom veku a sú často spojené so škúlením či tupozrakosťou.

ďalekozrakosť
Pohľad ďalekozrakého pacienta

Ako sa ďalekozrakosti zbavíte

Pri ďalekozrakosti sa obraz tvorí až za sietnicou, na jej korekciu sa preto používajú okuliare či šošovky s plusovými dioptriami a konvexným tvarom, vďaka čomu sa tvorí na sietnici tvoriť ostrý obraz. Pre všetkých, ktorým tento spôsob korekcie ďalekozrakosti nevyhovuje, sú tu vnútroočné a laserové operácie.
 
Ďalekozrakosť väčšinou odstraňujeme pomocou laserovej technológie Z-LASIK. Oproti starším operačným metódam má operácia ďalekozrakosti tieto výhody:

  • je rýchla, presná, bezpečná a pohodlná
  • trvá len asi 30 minút
  • operácia ďalekozrakosti je bezbolestná a prebieha v lokálnej anestézií
  • rýchla rekonvalescencia
  • nízke riziko pooperačných komplikácií
  • lepšie videnie niekoľko hodín po operácii.

Laserovú operáciu oka metódou Z-Lasik môže podstúpiť prakticky každý záujemca starší ako 18 rokov so stabilnou dioptrickou chybou aspoň jeden rok. O vhodnosti kandidáta na operáciu však rozhodne až lekár.

U niektorých pacientov je vhodnejšie ďalekozrakosť korigovať vnútroočnou operáciou, pri ktorej vymeníme vlastnú šošovku za umelú, podľa presne vypočítanej dioptrickej sily. U pacientov starších ako 45 rokov je možné ďalekozrakosť odstrániť spolu s presbyopiou vnútroočnou operáciou (PRELEX) s implantáciou multifokálnej umelej šošovky. Táto metóda je vhodná aj pre záujemcov s chybou vyššou ako +4 dioptrie a pre pacientov s tenkou rohovkou.

Každý záujemca o operáciu ďalekozrakosti musí najskôr podstúpiť predoperačné vyšetrenie. Vďaka nemu naši lekári dokážu presne diagnostikovať problém a navrhnúť najefektívnejšie riešenie. Spôsob operácie závisí aj od veku, zamestnania, životného štýlu a samozrejme od prítomnosti očných ochorení pacienta.
Máte záujem o konzultáciu alebo vyšetrenie?

Objednajte sa ešte dnes
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

+421 918 997 473
Bratislava
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
Bratislava
(pooperačné kontroly a ambulancia)

+421 917 915 380
Banská Bystrica

+421 911 125 771
Skalica

Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

10 dôvodov prečo si vybrať práve nás

1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
2. Garancia najlepších cien
3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
4. Doživotná záruka
5. Najnovšie operačné technológie

6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
8. Bez čakacích lehôt
9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)