Psychologická
pomoc

Psychologická podpora pri riešení problému so strachom

Uvažujete, že podstúpite operáciu očí a zlepšíte si tak kvalitu svojho života? Bráni Vám vo vašom rozhodnutí strach? Alebo ste sa už rozhodli a sprevádzajú vás obavy, strach alebo až panika z toho, čo vás čaká a aké to môže mať následky? Máme pre vás riešenie. Naša klinika vám okrem špičkových odborníkov a technológií ponúka aj psychologickú pomoc a podporu.

Psychologická pomoc

 • Naša psychologička Mgr. Marcela Korčeková má vyše 20 ročnú prax s pomocou pri zvládaní rôznych prejavov strachu, riešením krízových situácií a konfliktov, budovaním sebavedomia a asertívneho správania a je medzi-národne akreditovanou koučkou
 • Pomôže vám zbaviť sa vaších negatívných pocitov a dostať sa do psychickej pohody, ktorá je pri každej liečbe dôležitá
 • Konzultácia s psychologičkou môže byť pre vaše zdravie veľmi prospešná a pomože vám aj v procese uzdravovania
 • Počet konzultácií prispôsobíme vašim individuálnym potrebám

  Ako mi môže táto služba pomôcť?

  • Spolu s psychologičkou odhalíte pôvod a dôvody vašich obáv, strachu a pocitov úzkosti
  • Naučíte sa so strachom pracovať
  • Pomocou rôznych techník budete schopní dostať svoj strach pod kontrolu a dosiahnuť stav psychickej pohody
  • V prípade záujmu vás môže sprevádzať na zákroku a pomôcť vám ostať v kľude, ktorý je potrebný pre vašu dobrú spoluprácu s lekárom
  • Zvládnutie strachu a lepšia pohoda po operácii prispeje k vášmu celkovému rýchlejšiemu zotaveniu
  • Pochopíte, že robiť si starosti a vytvárať katastrofické scenáre vedie k strachom a znižuje vašu kvalitu života

  AKO BUDE VYZERAŤ PRVÉ STRETNUTIE?

  Prvé stretnutie bude trvať 60 minút. Psychologička sa bude s vami rozprávať o pôvode strachu a ako sa cítite ohľadom zákroku. Bude sa vás pýtať rôzne otázky, ktoré zdanlivo nemusia súvisieť s vašim strachom.

  Úvodná konzultácia

  Cieľom bude identifikovať zdroje a príčiny vášho strachu, ako aj zhodnotiť jeho stupeň a formu a v závistlosti od toho navrhnúť ďaľší postup. V prípade ťažších foriem strachu si s psychologičkou dohodnete ďaľšiu terapiu, prípadne vám odporučí iného špecialistu.

  Predoperačná príprava

  Prvé stretnutie bude trvať 60 minút. Psychologička sa bude s vami rozprávať o pôvode strachu a ako sa cítite ohľadom zákroku. Bude sa vás pýtať rôzne otázky, ktoré zdanlivo nemusia súvisieť s vašim strachom.

  Sprevádzanie počas zákroku

  Prvé stretnutie bude trvať 60 minút. Psychologička sa bude s vami rozprávať o pôvode strachu a ako sa cítite ohľadom zákroku. Bude sa vás pýtať rôzne otázky, ktoré zdanlivo nemusia súvisieť s vašim strachom.

  PRÍNOS SPOLUPRÁCE S PSYCHOLOGIČKOU:

  • Pomôže vám identifikovať strach
  • Pomôže vám redukovať strach, úzkosť a obavy z operácie
  • Posilnenie compliancie – ochoty pacienta dodržiavať liečbu navrhnutú lekárom
  • Lepšia spolupráca pacienta s lekárom
  • Rýchlejšie hojenie po operácii
  • Viac komfortu pre pacienta aj lekárov

  DÔVERNOSŤ A SÚKROMIE

  Vaša návšteva u psychológa je dôverná a súkromná, to je aj dôvod, prečo psychológ sídli mimo priestorov kliniky. Psychológ je viazaný mlčanlivosťou rovnako ako lekár. Informácie o vašej návšteve budú zapísané vo vašich záznamoch veľmi stručne a budú k dispozícii len lekárom, ktorí sa budú bezprostredne podieľať na vašej zdravotnej starostlivosti. Ak bude niečo, čo nechcete aby psychologička zdielala s lekárom vaše želanie bude rešpektované. V prípade, že by bolo ohrozené vaše zdravie máme právo to zdieľať s odborníkmi aj proti vašej vôli, ale budete o tom informovaní.

  Ako si môžem službu objednať

  Prosím, kontaktujte priamo psychológa. V prípade nezastihnutia psychológa na telefónnom čísle vás bude obratom kontaktovať späť. Počas sedení sa psychológ venuje výhradne klientovi.

  Cenník poskytovaných služieb

  Cena:
  Predoperačná príprava35
  Úvodná konzultácia40
  Sprevádzanie na zákroku40
  Mgr. Marcela KorčekováKontakt0910 133 132Mgr. Marcela Korčeková

  Naši spokojní klienti

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier

  Oliver Ekman Larsson

  kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

  Oliver Ekman Larsson
  Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
  Viac informácií
  Oliver Ekman Larsson

  Ivan „Tuli“ Vojtek

  herec Slovenského národného divadla

  Ivan „Tuli“ Vojtek
  Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
  Viac informácií
  Ivan „Tuli“ Vojtek

  Richard Pánik

  hokejista, Arizona Coyotes

  Richard Pánik
  Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
   
  Viac informácií
  Richard Pánik

  Ján Sýkora

  hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

  Ján Sýkora
  Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
  Viac informácií
  Ján Sýkora

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  basketbalové reprezentantky

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
  Viac informácií
  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Chcem poďakovať doktorovi Marcinovi z Košíc za skvelé a podrobne vyšetrenie oči. Som maximálne spokojná, odchádzala som s úsmevom na tvári. :) Vrelo odporúčam každému.
  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Dobrý deň. Nedávno som na vašej klinike absolvoval nie jednoduchú operáciu šedého zákalu. Náročná bola hlavne preto, že pre nedostatok odvahy som to odkladal na poslednú...
  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  18 rokov som nosila multifokálne okuliare. Už dlhšiu dobu som váhala, či investovať do ďalších okuliarov, alebo sa podrobiť operácii očí. Moja dcéra je oftalmologička a na základe...
  Milan, 16. 2. 2023

  Milan, 16. 2. 2023

  Dobrý deň, chcem sa POĎAKOVAŤ pani doktorke a aj sestričkám - milý prístup, všetko pred vyšetreniami vysvetlené a aj pred operáciou všetko vysvetlené. Vyšetrenia a aj...
  Dávid, 13. 2. 2023

  Dávid, 13. 2. 2023

  V prvom rade by som sa chcel poďakovať za kvalitne odvedenú robotu pánovi doktorovi a sestričkám. Veľmi milí a ochotní ľudia, s ktorými sa aj zasmejete. Nosil som okuliare s -1 dioptriami a -1...
  Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

  Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

  Laserovú operáciu Z-Lasik som absolvoval pred týždňom, t. j. 3.2.2023, keďže som mal dlhé roky problém so silným astigmatizmom a nosenie okuliarov bolo nepraktické pre výkon môjho...

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

   

  1. Kvalifikovaní odborníci
  2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
  3. Maximálna bezpečnosť
  4. Operácie bez bolesti 
  5. Garancia najlepších cien

  6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  7. Najmodernejšie technológie
  8. Najväčšia očná klinika v SR
  9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

   

  Partneri