Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Najnovší femtosekundový laser z dielne švajčiarskej firmy Ziemer bol navrhnutý pre použitie v rohovkovej a kataraktovej laserovej chirurgii.  Dosahuje prostredníctvom najnižšej energie, veľmi krátkych pulzov s vysokou frekvenciou skvelé výsledky bez poškodenia okolitého tkaniva a jeho mechanického stresu. Je zárukou bezpečnosti a precíznosti pri refrakčných operáciách a Femto-laserom asistovanej operácii katarakty (FLACS).

Femtosekundovým laserom operujeme ako jediní na Slovensku. Jeho použitie zaručuje ešte vyššiu bezpečnosť prevedenia zákroku a ešte rýchlejšiu rekonvalescenciu.
 

Používa sa pri nasledových metódach:


K ďalším výhodám Femto LDV Z8 patrí zabudovaný zobrazovací systém OCT a TopView kamera, ktoré zabezpečujú vizuálnu kontrolu počas celej operácie. Zároveň je to jediný mobilný femtolaser na svete, ktorý umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.


Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Nastaviteľná energia a opakovaná frekvencia pulzu (Adaptive Pulse Management) 

Výkonný laserový zdroj umožňuje ešte väčšiu flexibilitu bez straty presnosti a zároveň nastaviteľnú pulznú energiu podľa požiadaviek chirurga.
 
Toto umožňuje vytvoriť perfektný rez s nízkym % komplikácií.

Prispôsobené riadenie pulzov Prispôsobené riadenie pulzov
(Tissue Adapted Pulse Management)

Ziemer Femto LDV Z8 umožňuje ešte väčšiu flexibilitu tým že energiu laserového pulzu je možné individuálne nastaviť bez straty presnosti.

Unikátna femtosekundová technológia

Skúsenosti z oblasti rohovkovej refrakčnej chirurgie dokazujú, že nižšia energia pulzov vedie k nižšiemu výskytu vedľajších efektov, pričom je možné tento jav pozorovať taktiež v kataraktovej chirurgii. 
 
Precízna optika použitá v systéme FEMTO LDV zaisťuje perfektné zaostrenie laserového lúča, čím možno dosiahnuť fotodisrupciu s použitím významne nižšej energie. Nízka energia pulzov na úrovni nano-joulov odlišuje technológiu femto LDV od ostatných femto laserov a prináša vysoko kvalitné výsledky.

 


Rez/LRI Asistent

Nová generácia laserových operácií

Prístroj umožňuje lekárom pri laserových operáciách nastaviť si preferovaný spôsob účinku na vrchnej časti rohovky:

  • Zvoliť si pozíciu lúča
  • Nastaviť si uhol
  • Pracovať v trojrozmernom režime
  • Zároveň FEMTO LDV Z8 ukladá preferované nastavenia do vlastného účtu

Táto variabilita znižuje riziko pooperačných komplikácií.

 


Patentovaný OCT systém

Spoločnosť Ziemer vyvinula patentovaný OCT (Optical Coherence Tomography) systém, ktorý je navrhnutý presne pre použitie s FEMTO LDV Z8. 

Najnovší OCT systém ponúka lekárovi presné zobrazenie jednotlivých vrstiev oka a optimalizáciu plánovaného chirurgického zákroku.
 
Výhodou OCT systému pri používaní FEMTO LDV Z8:
  • Ľahké plánovanie operácie
  • Bezpečné a efektívne prevedenie
  • OCT systém zobrazuje rohovku a šošovku vo vysokom rozlíšení
  • Automaticky mapuje štruktúry oka
  • Lekár môže upraviť priebeh zákroku na základe OCT snímkov
Rohovkové a kataraktové operácie sa stále vyvíjajú a systém Z8 je už pripravený aj na operácie budúcnosti.
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

BRATISLAVA
+421 918 997 473
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
(pooperačné kontroly a ambulancia)

BANSKÁ BYSTRICA
+421 917 915 380

KOŠICE
+421 911 364 415
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 364 429
(pooperačné kontroly a ambulancia)

SKALICA
+421 911 125 771
Online objednávka

Naši spokojní klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

Oliver Ekman Larsson
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
Viac informácií
Oliver Ekman Larsson

Ivan „Tuli“ Vojtek

herec Slovenského národného divadla

Ivan „Tuli“ Vojtek
Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
Viac informácií
Ivan „Tuli“ Vojtek

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
 
Viac informácií
Richard Pánik

Ján Sýkora

hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Ján Sýkora
Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Ján Sýkora

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
Viac informácií
Vanda Kozáková a Dominika Drobná
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Jozef Repčák, 15. 11. 2022

Jozef Repčák, 15. 11. 2022

Opäť po troch mesiacoch kontrola. Ľudský prístup celého kolektívu. A čo ma dostalo je zapnutie rozprávok pre deti, aby si skrátili čas čakania. Ďakujem, že sa u vás cítim ako...
Lukáš Danko, 20. 11. 2022

Lukáš Danko, 20. 11. 2022

Už po príchode do iClinic Košice ma prekvapil veľmi príjemný personál a pekne prostredie. Profesionálne vyšetrenie a prístup sestričiek a lekára na vysokej úrovni. Po...
Natália Timková, 4. 11. 2022

Natália Timková, 4. 11. 2022

Srdečne zdravím, moja osobná skúsenosť s laserovým zákrokom v Košiciach bola skvelá, počnúc precíznym predoperačným vyšetrením, absolútne...
Erika Kmec, 26. 10. 2022

Erika Kmec, 26. 10. 2022

Dňa 25. 10. 2022 som absolvovala operáciu očí metódou Prelex s implantáciou šošoviek v iClinic Košice. Operoval ma pán MUDr. Ivo Ďurkovič, ktorému sa chcem zo srdca veľmi pekne...
Ondrej Š., 15. 10. 2022

Ondrej Š., 15. 10. 2022

15.10.2022 som navštívil kliniku iClinic Banská Bystrica, s ktorej službami som bol nadmieru spokojný. Ten profesionálny prístup personálu ma milo prekvapil a hlavne prístup samotného...
Boris Cupal, 9. 10. 2022

Boris Cupal, 9. 10. 2022

Zdravie si väčšina ľudí začne vážiť až vtedy, keď oň prichádza alebo ho úplne stratí. Mám 69 rokov a v priebehu roka 2022 sa mi prudko zhoršil zrak, jedným okom som...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri