Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Najnovší femtosekundový laser z dielne švajčiarskej firmy Ziemer bol navrhnutý pre použitie v rohovkovej a kataraktovej laserovej chirurgii.  Dosahuje prostredníctvom najnižšej energie, veľmi krátkych pulzov s vysokou frekvenciou skvelé výsledky bez poškodenia okolitého tkaniva a jeho mechanického stresu. Je zárukou bezpečnosti a precíznosti pri refrakčných operáciách a Femto-laserom asistovanej operácii katarakty (FLACS).

Femtosekundovým laserom operujeme ako jediní na Slovensku. Jeho použitie zaručuje ešte vyššiu bezpečnosť prevedenia zákroku a ešte rýchlejšiu rekonvalescenciu.
 

Používa sa pri nasledových metódach:


K ďalším výhodám Femto LDV Z8 patrí zabudovaný zobrazovací systém OCT a TopView kamera, ktoré zabezpečujú vizuálnu kontrolu počas celej operácie. Zároveň je to jediný mobilný femtolaser na svete, ktorý umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.


Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Nastaviteľná energia a opakovaná frekvencia pulzu (Adaptive Pulse Management) 

Výkonný laserový zdroj umožňuje ešte väčšiu flexibilitu bez straty presnosti a zároveň nastaviteľnú pulznú energiu podľa požiadaviek chirurga.
 
Toto umožňuje vytvoriť perfektný rez s nízkym % komplikácií.

Prispôsobené riadenie pulzov Prispôsobené riadenie pulzov
(Tissue Adapted Pulse Management)

Ziemer Femto LDV Z8 umožňuje ešte väčšiu flexibilitu tým že energiu laserového pulzu je možné individuálne nastaviť bez straty presnosti.

Unikátna femtosekundová technológia

Skúsenosti z oblasti rohovkovej refrakčnej chirurgie dokazujú, že nižšia energia pulzov vedie k nižšiemu výskytu vedľajších efektov, pričom je možné tento jav pozorovať taktiež v kataraktovej chirurgii. 
 
Precízna optika použitá v systéme FEMTO LDV zaisťuje perfektné zaostrenie laserového lúča, čím možno dosiahnuť fotodisrupciu s použitím významne nižšej energie. Nízka energia pulzov na úrovni nano-joulov odlišuje technológiu femto LDV od ostatných femto laserov a prináša vysoko kvalitné výsledky.

 


Rez/LRI Asistent

Nová generácia laserových operácií

Prístroj umožňuje lekárom pri laserových operáciách nastaviť si preferovaný spôsob účinku na vrchnej časti rohovky:

  • Zvoliť si pozíciu lúča
  • Nastaviť si uhol
  • Pracovať v trojrozmernom režime
  • Zároveň FEMTO LDV Z8 ukladá preferované nastavenia do vlastného účtu

Táto variabilita znižuje riziko pooperačných komplikácií.

 


Patentovaný OCT systém

Spoločnosť Ziemer vyvinula patentovaný OCT (Optical Coherence Tomography) systém, ktorý je navrhnutý presne pre použitie s FEMTO LDV Z8. 

Najnovší OCT systém ponúka lekárovi presné zobrazenie jednotlivých vrstiev oka a optimalizáciu plánovaného chirurgického zákroku.
 
Výhodou OCT systému pri používaní FEMTO LDV Z8:
  • Ľahké plánovanie operácie
  • Bezpečné a efektívne prevedenie
  • OCT systém zobrazuje rohovku a šošovku vo vysokom rozlíšení
  • Automaticky mapuje štruktúry oka
  • Lekár môže upraviť priebeh zákroku na základe OCT snímkov
Rohovkové a kataraktové operácie sa stále vyvíjajú a systém Z8 je už pripravený aj na operácie budúcnosti.
 

Naši spokojní klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

Oliver Ekman Larsson
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
Viac informácií
Oliver Ekman Larsson

Ivan „Tuli“ Vojtek

herec Slovenského národného divadla

Ivan „Tuli“ Vojtek
Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
Viac informácií
Ivan „Tuli“ Vojtek

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
 
Viac informácií
Richard Pánik

Ján Sýkora

hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Ján Sýkora
Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Ján Sýkora

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
Viac informácií
Vanda Kozáková a Dominika Drobná
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

Zdravím, transplantáciu šošoviek som absolvovala 10. 2. 2020 a konečne som sa zbavila okuliarov, síce to stále nie je 100%-né, ale je to veľká zmena. Z operácia som mala veľký...
Antónia Snopková, 1. 5. 2020

Antónia Snopková, 1. 5. 2020

Ďakujem pánovi doktorovi Ďurkovičovi za perfektnú operáciu očí. Po telefonickom dohovore a po dodatočnom upresnení termínu operácie mi pán doktor implantoval umelé...
Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

S veľkou úctou chcem poďakovať MUDr. Ďurkovičovi a spol. za operáciu a všetko ostatné pred operáciou a po operácii. ĎAAAAAAKUJEM aodporúčam. Sme zOravy, boli sme veľmi milo prekvapení,...
Alena Klvanova, 3. 6. 2020

Alena Klvanova, 3. 6. 2020

Prežívam po narodení mojej dcéry, druhýkrát najkrajšie obdobie svojho života. V roku 2016 som mala úraz. Viac nechcem spomínať na udalosť, ktorú chcem vymazať zo svojho života tak,...
Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

Celému kolektívu kliniky iClinic Banská Bystrica na čele s pánom doktorom Ďurkovičom sa chcem úprimne poďakovať za ľudský a zároveň vysoko profesionálny prístup pred, pri a po...
Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

Veľmi pekne ďakujem za starostlivosť, prístup a profesionalitu. Operáciu som zvažovala roky a jediné, čo ľutujem je, že som sa nerozhodla skôr. Okuliare som si v deň operácie dala dolu a viac už nenasadila....

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

10 dôvodov prečo si vybrať očnú kliniku iClinic

1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
2. Garancia najlepších cien
3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
4. Doživotná záruka
5. Najnovšie operačné technológie

6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
8. Bez čakacích lehôt
9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)

 

Partneri