Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Najnovší femtosekundový laser z dielne švajčiarskej firmy Ziemer bol navrhnutý pre použitie v rohovkovej a kataraktovej laserovej chirurgii.  Dosahuje prostredníctvom najnižšej energie, veľmi krátkych pulzov s vysokou frekvenciou skvelé výsledky bez poškodenia okolitého tkaniva a jeho mechanického stresu. Je zárukou bezpečnosti a precíznosti pri refrakčných operáciách a Femto-laserom asistovanej operácii katarakty (FLACS).

Femtosekundovým laserom operujeme ako jediní na Slovensku. Jeho použitie zaručuje ešte vyššiu bezpečnosť prevedenia zákroku a ešte rýchlejšiu rekonvalescenciu.
 

Používa sa pri nasledových metódach:


K ďalším výhodám Femto LDV Z8 patrí zabudovaný zobrazovací systém OCT a TopView kamera, ktoré zabezpečujú vizuálnu kontrolu počas celej operácie. Zároveň je to jediný mobilný femtolaser na svete, ktorý umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.


Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

Nastaviteľná energia a opakovaná frekvencia pulzu (Adaptive Pulse Management) 

Výkonný laserový zdroj umožňuje ešte väčšiu flexibilitu bez straty presnosti a zároveň nastaviteľnú pulznú energiu podľa požiadaviek chirurga.
 
Toto umožňuje vytvoriť perfektný rez s nízkym % komplikácií.

Prispôsobené riadenie pulzov Prispôsobené riadenie pulzov
(Tissue Adapted Pulse Management)

Ziemer Femto LDV Z8 umožňuje ešte väčšiu flexibilitu tým že energiu laserového pulzu je možné individuálne nastaviť bez straty presnosti.

Unikátna femtosekundová technológia

Skúsenosti z oblasti rohovkovej refrakčnej chirurgie dokazujú, že nižšia energia pulzov vedie k nižšiemu výskytu vedľajších efektov, pričom je možné tento jav pozorovať taktiež v kataraktovej chirurgii. 
 
Precízna optika použitá v systéme FEMTO LDV zaisťuje perfektné zaostrenie laserového lúča, čím možno dosiahnuť fotodisrupciu s použitím významne nižšej energie. Nízka energia pulzov na úrovni nano-joulov odlišuje technológiu femto LDV od ostatných femto laserov a prináša vysoko kvalitné výsledky.

 


Rez/LRI Asistent

Nová generácia laserových operácií

Prístroj umožňuje lekárom pri laserových operáciách nastaviť si preferovaný spôsob účinku na vrchnej časti rohovky:

  • Zvoliť si pozíciu lúča
  • Nastaviť si uhol
  • Pracovať v trojrozmernom režime
  • Zároveň FEMTO LDV Z8 ukladá preferované nastavenia do vlastného účtu

Táto variabilita znižuje riziko pooperačných komplikácií.

 


Patentovaný OCT systém

Spoločnosť Ziemer vyvinula patentovaný OCT (Optical Coherence Tomography) systém, ktorý je navrhnutý presne pre použitie s FEMTO LDV Z8. 

Najnovší OCT systém ponúka lekárovi presné zobrazenie jednotlivých vrstiev oka a optimalizáciu plánovaného chirurgického zákroku.
 
Výhodou OCT systému pri používaní FEMTO LDV Z8:
  • Ľahké plánovanie operácie
  • Bezpečné a efektívne prevedenie
  • OCT systém zobrazuje rohovku a šošovku vo vysokom rozlíšení
  • Automaticky mapuje štruktúry oka
  • Lekár môže upraviť priebeh zákroku na základe OCT snímkov
Rohovkové a kataraktové operácie sa stále vyvíjajú a systém Z8 je už pripravený aj na operácie budúcnosti.
 

Naši spokojní klienti

Dávid Skokan

slovenský hokejový útočník

Dávid Skokan
Včera som sa rozhodol podstúpiť operáciu oči v iClinic Bratislava u pána doktora Iva Ďurkoviča. V prvom rade ,musím vyzdvihnúť prístup personálu a ľudskosť všetkých ľudí. V druhom rade prácu pána doktora Iva, operácia bola bezbolestná, takže kto sa boji NEMUSÍ. Ako profesionálny hokejista a bývali Slovenský reprezentant som dostal od spoluhráčov super referencie na iClinic a keďže ako športovec musím byť 100% zdravotne v poriadku rozhodol som sa pre operáciu. Pána doktora Iva Ďurkoviča poznám z hokeja je to veľký fanúšik a skvelý človek a preto mu veľmi pekne Ďakujem za všetko .Ďakujem aj spoluhráčovi Dávidovi Bucovi ,ktorý mi to odporučil .
Ešte raz ĎAKUJEM.
Viac informácií
Dávid Skokan

Dušan Cinkota

slovenský divadelný a filmový herec

Dušan Cinkota
Do očnej kliniky iClinic zavítal aj známy slovenský divadelný, filmový a dabingový herec Dušan Cinkota (na foto vpravo), ktorý svoj hlas prepožičal aj Chandlerovi z nezabudnuteľného seriálu Priatelia. Dôvod jeho návštevy bol jednoduchý – Dušan sa rozhodol zbaviť dioptrických okuliarov. Bezbolestnú operáciu očí absolvoval u nášho pána doktora MUDr. Iva Ďurkoviča.
Viac informácií
Dušan Cinkota

Ivan Dornič

bývalý slovenský hokejový útočník, v súčasnosti hokejový tréner

Ivan Dornič
Legenda Slovana Bratislava a československého hokeja, Ivan Dornič navštívil kliniku iClinic, kde mu bolo spravené kompletné očné vyšetrenie. S pánom doktorom Ďurkovičom si natoľko rozumel, že sa spolu postavili na ľad a dopriali si ranný hokejový tréning.
Viac informácií
Ivan Dornič

Michal Zátorský

12-násobný majster Slovenska v boxe

Michal Zátorský
Aby Michal mohol ísť cieľavedome za svojim cieľom, rozhodol sa zbaviť krátkozrakosti. V iClinic preto u doktora MUDr. Ďurkoviča podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí metódou ReLEx SMILE 3D - bez pálenia rohovky excimerom a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Michal je človek, ktorý sa nevzdáva a vždy si ide za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo si druhí o tom myslia. Jeho cieľom je byť najlepším. Takto sa v skratke opísal Michal Zátorský, niekoľkonásobný majster Slovenska v boxe, bývalý reprezentant, víťaz Svetového pohára v Litve, bronzový medailista Majstrovstiev Európy a taktiež účastník ???????? Európskych hier v Baku 2015.
Viac informácií
Michal Zátorský

Paľo Drapák

spevák a basgitarista skupiny Metalinda

Paľo Drapák
Paľo Drapák úspešne absolvoval u nás operáciu očí metódou FEMTO Z-Prelex.  Vďaka tomuto zákroku nebude viac potrebovať okuliare ani do blízka a ani do diaľky. Na záver nemohla chýbať ani spoločná fotka.
Viac informácií
Paľo Drapák

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Týmto by som sa chcela poďakovať MUDr. Ďurkovičovi za perfektne vykonanú operáciu, je to moc milý lekár azároveň aj celému kolektívu za ich úžasný prístup kpacientom....
Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Z-Lasik Premium v Banskej Bystrici. Bezbolestná operácia, ktorá trvala 5 minút. Po operácii na druhý deň som videl hneď ostro. Ďakujem veľmi pekne MUDr. Ďurkovičovi za prístup a za...
Ján Uhrík, 28. 2. 2024

Ján Uhrík, 28. 2. 2024

MUDr. Ďurkovič je frajer, včera ma operoval dve oči ako nič, trifokálne vnútroočné šošovky a dnes vidím ako rys ostrovid. Profi personál, všetko išlo ako po masle, veľká...
Marián Amrich, 16. 2. 2024

Marián Amrich, 16. 2. 2024

16. 02. 2024 som absolvoval laserovú operáciu, s ktorej výsledkom som 100 % spokojný a nesmierne vďačný hlavne pani doktorke MUDr. Krnáčovej a sestričkám na recepcii za profesionálny a...
Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Prial by som si, aby bolo viac takýchto skvelých doktorov na Slovensku, ako je pán doktor Ďurkovič. Prístup doktora a jeho tímu, ktorý ho sprevádza je vysoko profesionálny, empatický a...
Gabriela Hauserová

Gabriela Hauserová

Začiatkom decembra 2023 mi v iClinic implantovali trifokálnu šošovku. Môj zrak sa vekom stále zhoršoval a keďže pracujem s číslami (som účtovníčka) začalo mi to spôsobovať...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri