Poskytované zákroky
mikrochirurgie oka

V iClinic vykonávame operácie očí najmodernejšími metódami v oblasti refrakčnej chirurgie a mikrochirurgie oka na Slovensku. 

V našich očných klinikách spájame individuálny prístup, mnohoročné skúsenosti a špičkovú technológiu. Moderné operačné metódy zabezpečia ostré videnie bez rezov na rohovke, bez pálenia rohovky excimerovým laserom, bez použitia ostrých operačných nástrojov.

Laserová operácia očí

Refrakčné laserové operácie očí sa už niekoľko desaťročí úspešne využívajú na korekciu všetkých dioptrických chýb oka. Je to aj vďaka špičkovej technológii, ktorá oftalmológiu posúva dopredu. Laserové operácie sú založené na úprave rohovky tak, aby výsledkom bola úspešná korekcia a odstránenie očnej chyby, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus. Medzi časté zákroky patrí aj refrakčná výmena vnútroočnej šošovky umožňujúca zbaviť sa okuliarov na všetky vzdialenosti, čiže na diaľku, strednú vzdialenosť a na čítanie. Tretia, najnovšia generácia týchto operácii, je už dokonca bez nutnosti vytvorenia lamely na rohovke ako aj bez nutnosti pálenia rohovky excimerovým laserom. Ide o metódu Relex Smile.

Už žiadne okuliare na čítanie
(aj do diaľky) - metóda PRELEX

Po štyridsiatke potrebujú mnohí z nás stále väčšiu vzdialenosť čítaného textu od očí, aby dokázali zaostriť na čítaný text. Tento jav sa odborne nazýva presbyopia, čiže vekom podmienená strata prirodzenej schopnosti ľudskej šošovky akomodovať, čiže schopnosť zaostrovať na blízke a vzdialené predmety.  Súvisí so starnutím a postihuje každého z nás. Riešením sú buď okuliare na čítanie, alebo refrakčná výmena šošoviek za šošovky umelé, trifokálne šošovky. Metóda sa nazýva PRELEX /presbyopic lens exchange/. Vďaka umelým trifokálnym šošovkám získa pacient 100% zrakovú ostrosť na všetky vzdialenosti čiže diaľku, strednú vzdialenosť/počítač/ ako aj čítanie bez nutnosti nosenia akýchkoľvek okuliarov. Výhodou tejto metódy je trvalé, doživotné odstránenie všetkých dioptrických chýb ako aj prevencia vzniku šedého zákalu v budúcnosti. Operácia očí je vhodná pre pacientov nad 45 rokov.

FEMTO Z PRELEX

Táto metóda výmeny vnútroočných šošoviek za šošovky trifokálne sa odporúča ľuďom nad 40 rokov. Operácia umožňuje zbaviť sa nielen okuliarov na čítanie, ale aj ostatných dioptrických chýb, čiže okuliarov do diaľky a na strednú vzdialenosť (počítač). Výhodou tejto metódy je trvalé, doživotne odstránenie všetkých refrakčných (dioptrických) chýb, ako aj prevencia vzniku šedého zákalu. Operáciu oboch očí je vďaka našim technológiám možné absolvovať v jeden deň. Pri operácii je použitý femtosekundový laser, ktorým sa ľudská šošovka rozdrví na niekoľko častí, čím sa šetrí okolité tkanivo oka. Zároveň femtosekundový laser otvorí predné puzdro šošovky v dokonale presnom priemere 5,0 milimetra, čo pri klasickom spôsobe operácie robí operatér pomocou ihly alebo pinzety. Femtosekundový laser urobí zároveň prístupový otvor na rohovke v šírke iba 1,8 milimetra, cez ktorý sa implantuje umelá trifokálna šošovka. Pri klasickom postupe sa tento otvor robí rezom na rohovke pomocou diamantového noža. V prípade, ak má pacient kombinovanú dioptrickú chybu s astigmatizmom, náš švajčiarsky femtosekundový laser od firmy Ziemer dokáže tzv. akrulárnymi incíziami, čiže nárezmi rohovky korigovať astigmatizmus až do +/-5 dioptrií. Tento spôsob korekcie je výrazne presnejší ako použitie a implantácia tzv. torických šošoviek. Ide o minimálne invazívnu operáciu bez použitia ostrých predmetov, operačných inštrumentov, čo robí operáciu extrémne bezpečnou pre pacienta.

Šedý zákal operácia

Katarakta, ľudovo šedý zákal, je očné ochorenie, pri ktorom dochádza k zakaleniu očnej šošovky a najčastejšie prichádza so starnutím a môže viesť až k slepote. Medzi príznaky patria rozmazané obrysy a kontúry, nejasné kontrasty, citlivosť na oslnenie svetlom, zdvojené videnie, strata zrakovej ostrosti do diaľky, ktorá sa nedá vykorigovať žiadnymi okuliarmi. Lieky na šedý zákal nie sú, pacientom môže pomôcť iba výmena vlastnej šošovky za šošovku umelú.

Iné operácie / zákroky

Očná klinika iClinic ponúka najrozsiahlejšie služby  v oblasti mikrochirurgie oka na Slovensku. Disponuje modernou laserovou technológiou a špičkovým odborným tímom s dlhoročnými skúsenosťami. Navštívte nás a váš problém s očami odstránime ešte dnes - a to aj bez odporúčania vášho očného lekára. Očná klinika iClinic ponúka najrozsiahlejšie služby  v oblasti mikrochirgurgie oka na Slovensku.

Psychologická pomoc

Psychologická pomoc

Uvažujete, že podstúpite operáciu očí a zlepšíte si tak kvalitu svojho života? Bráni Vám vo vašom rozhodnutí strach? Alebo ste sa už rozhodli a sprevádzajú vás obavy, strach alebo až panika z toho, čo vás čaká a aké to môže mať následky? Máme pre vás riešenie. Naša klinika vám okrem špičkových odborníkov a technológií ponúka aj psychologickú pomoc a podporu.

Viac informácií

Doživotná záruka

Doživotná záruka

Napriek tomu, že operácie vykonávajú špičkoví lekári za pomoci najmodernejších medicínskych prístrojov a technológií, reakcie organizmu na liečbu bývajú často nepredvídateľné. Každý človek je iný, preto ani pooperačná liečba a vývoj neprebieha u všetkých rovnako.

Viac informácií

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Ak ste na webe nedostali odpovede na Vaše otázky alebo si Váš zdravotný problém vyžaduje osobitný prístup, napíšte nám. Na Vaše otázky budú odpovedať kvalifikovaní lekári. Na Vaše otázky sa pokúsime čo najskôr odpovedať.

Viac informácií

Formulár spôsobilosti

Formulár spôsobilosti

Pre potvrdenie konkrétneho termínu operácie prosím vyplňte dôsledne nasledujúci formulár vhodnosti zákroku. Následne po jeho vyplnení Vás budeme kontaktovať s bližšími informáciami.

Viac informácií

INFORMOVANÝ SÚHLAS PACIENTA

INFORMOVANÝ SÚHLAS PACIENTA

Každý zdravotnícky pracovník je povinný poučiť pacienta pred poskytnutím zdravotnej starostlivosti o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytovanej zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti. 

Viac informácií
Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme
a poskytneme konzultáciu.

Naši spokojní klienti

Dávid Skokan

slovenský hokejový útočník

Dávid Skokan
Včera som sa rozhodol podstúpiť operáciu oči v iClinic Bratislava u pána doktora Iva Ďurkoviča. V prvom rade ,musím vyzdvihnúť prístup personálu a ľudskosť všetkých ľudí. V druhom rade prácu pána doktora Iva, operácia bola bezbolestná, takže kto sa boji NEMUSÍ. Ako profesionálny hokejista a bývali Slovenský reprezentant som dostal od spoluhráčov super referencie na iClinic a keďže ako športovec musím byť 100% zdravotne v poriadku rozhodol som sa pre operáciu. Pána doktora Iva Ďurkoviča poznám z hokeja je to veľký fanúšik a skvelý človek a preto mu veľmi pekne Ďakujem za všetko .Ďakujem aj spoluhráčovi Dávidovi Bucovi ,ktorý mi to odporučil .
Ešte raz ĎAKUJEM.
Viac informácií
Dávid Skokan

Dušan Cinkota

slovenský divadelný a filmový herec

Dušan Cinkota
Do očnej kliniky iClinic zavítal aj známy slovenský divadelný, filmový a dabingový herec Dušan Cinkota (na foto vpravo), ktorý svoj hlas prepožičal aj Chandlerovi z nezabudnuteľného seriálu Priatelia. Dôvod jeho návštevy bol jednoduchý – Dušan sa rozhodol zbaviť dioptrických okuliarov. Bezbolestnú operáciu očí absolvoval u nášho pána doktora MUDr. Iva Ďurkoviča.
Viac informácií
Dušan Cinkota

Ivan Dornič

bývalý slovenský hokejový útočník, v súčasnosti hokejový tréner

Ivan Dornič
Legenda Slovana Bratislava a československého hokeja, Ivan Dornič navštívil kliniku iClinic, kde mu bolo spravené kompletné očné vyšetrenie. S pánom doktorom Ďurkovičom si natoľko rozumel, že sa spolu postavili na ľad a dopriali si ranný hokejový tréning.
Viac informácií
Ivan Dornič

Michal Zátorský

12-násobný majster Slovenska v boxe

Michal Zátorský
Aby Michal mohol ísť cieľavedome za svojim cieľom, rozhodol sa zbaviť krátkozrakosti. V iClinic preto u doktora MUDr. Ďurkoviča podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí metódou ReLEx SMILE 3D - bez pálenia rohovky excimerom a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Michal je človek, ktorý sa nevzdáva a vždy si ide za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo si druhí o tom myslia. Jeho cieľom je byť najlepším. Takto sa v skratke opísal Michal Zátorský, niekoľkonásobný majster Slovenska v boxe, bývalý reprezentant, víťaz Svetového pohára v Litve, bronzový medailista Majstrovstiev Európy a taktiež účastník ???????? Európskych hier v Baku 2015.
Viac informácií
Michal Zátorský

Paľo Drapák

spevák a basgitarista skupiny Metalinda

Paľo Drapák
Paľo Drapák úspešne absolvoval u nás operáciu očí metódou FEMTO Z-Prelex.  Vďaka tomuto zákroku nebude viac potrebovať okuliare ani do blízka a ani do diaľky. Na záver nemohla chýbať ani spoločná fotka.
Viac informácií
Paľo Drapák

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Jana Andrušková, 5. 6. 2024

Jana Andrušková, 5. 6. 2024

Som 2 týždne po operácii a vidím lepšie ako som videla s okuliarmi. Najlepšia investícia a najlepšie rozhodnutie v živote. Odporúčam každému, koho okuliare obmedzujú a nevedia...
Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Týmto by som sa chcela poďakovať MUDr. Ďurkovičovi za perfektne vykonanú operáciu, je to moc milý lekár azároveň aj celému kolektívu za ich úžasný prístup kpacientom....
Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Z-Lasik Premium v Banskej Bystrici. Bezbolestná operácia, ktorá trvala 5 minút. Po operácii na druhý deň som videl hneď ostro. Ďakujem veľmi pekne MUDr. Ďurkovičovi za prístup a za...
Ján Uhrík, 28. 2. 2024

Ján Uhrík, 28. 2. 2024

MUDr. Ďurkovič je frajer, včera ma operoval dve oči ako nič, trifokálne vnútroočné šošovky a dnes vidím ako rys ostrovid. Profi personál, všetko išlo ako po masle, veľká...
Marián Amrich, 16. 2. 2024

Marián Amrich, 16. 2. 2024

16. 02. 2024 som absolvoval laserovú operáciu, s ktorej výsledkom som 100 % spokojný a nesmierne vďačný hlavne pani doktorke MUDr. Krnáčovej a sestričkám na recepcii za profesionálny a...
Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Prial by som si, aby bolo viac takýchto skvelých doktorov na Slovensku, ako je pán doktor Ďurkovič. Prístup doktora a jeho tímu, ktorý ho sprevádza je vysoko profesionálny, empatický a...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri