Poskytované zákroky
mikrochirurgie oka

V iClinic vykonávame operácie očí najmodernejšími metódami v oblasti refrakčnej chirurgie a mikrochirurgie oka na Slovensku. 

V našich očných klinikách spájame individuálny prístup, mnohoročné skúsenosti a špičkovú technológiu. Moderné operačné metódy zabezpečia ostré videnie bez rezov na rohovke, bez pálenia rohovky excimerovým laserom, bez použitia ostrých operačných nástrojov.

Laserová operácia očí

Refrakčné laserové operácie očí sa už niekoľko desaťročí úspešne využívajú na korekciu všetkých dioptrických chýb oka. Je to aj vďaka špičkovej technológii, ktorá oftalmológiu posúva dopredu. Laserové operácie sú založené na úprave rohovky tak, aby výsledkom bola úspešná korekcia a odstránenie očnej chyby, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus. Medzi časté zákroky patrí aj refrakčná výmena vnútroočnej šošovky umožňujúca zbaviť sa okuliarov na všetky vzdialenosti, čiže na diaľku, strednú vzdialenosť a na čítanie. Tretia, najnovšia generácia týchto operácii, je už dokonca bez nutnosti vytvorenia lamely na rohovke ako aj bez nutnosti pálenia rohovky excimerovým laserom. Ide o metódu Relex Smile.

Už žiadne okuliare na čítanie
(aj do diaľky) - metóda PRELEX

Po štyridsiatke potrebujú mnohí z nás stále väčšiu vzdialenosť čítaného textu od očí, aby dokázali zaostriť na čítaný text. Tento jav sa odborne nazýva presbyopia, čiže vekom podmienená strata prirodzenej schopnosti ľudskej šošovky akomodovať, čiže schopnosť zaostrovať na blízke a vzdialené predmety.  Súvisí so starnutím a postihuje každého z nás. Riešením sú buď okuliare na čítanie, alebo refrakčná výmena šošoviek za šošovky umelé, trifokálne šošovky. Metóda sa nazýva PRELEX /presbyopic lens exchange/. Vďaka umelým trifokálnym šošovkám získa pacient 100% zrakovú ostrosť na všetky vzdialenosti čiže diaľku, strednú vzdialenosť/počítač/ ako aj čítanie bez nutnosti nosenia akýchkoľvek okuliarov. Výhodou tejto metódy je trvalé, doživotné odstránenie všetkých dioptrických chýb ako aj prevencia vzniku šedého zákalu v budúcnosti. Operácia očí je vhodná pre pacientov nad 45 rokov.

FEMTO Z PRELEX

Táto metóda výmeny vnútroočných šošoviek za šošovky trifokálne sa odporúča ľuďom nad 40 rokov. Operácia umožňuje zbaviť sa nielen okuliarov na čítanie, ale aj ostatných dioptrických chýb, čiže okuliarov do diaľky a na strednú vzdialenosť (počítač). Výhodou tejto metódy je trvalé, doživotne odstránenie všetkých refrakčných (dioptrických) chýb, ako aj prevencia vzniku šedého zákalu. Operáciu oboch očí je vďaka našim technológiám možné absolvovať v jeden deň. Pri operácii je použitý femtosekundový laser, ktorým sa ľudská šošovka rozdrví na niekoľko častí, čím sa šetrí okolité tkanivo oka. Zároveň femtosekundový laser otvorí predné puzdro šošovky v dokonale presnom priemere 5,0 milimetra, čo pri klasickom spôsobe operácie robí operatér pomocou ihly alebo pinzety. Femtosekundový laser urobí zároveň prístupový otvor na rohovke v šírke iba 1,8 milimetra, cez ktorý sa implantuje umelá trifokálna šošovka. Pri klasickom postupe sa tento otvor robí rezom na rohovke pomocou diamantového noža. V prípade, ak má pacient kombinovanú dioptrickú chybu s astigmatizmom, náš švajčiarsky femtosekundový laser od firmy Ziemer dokáže tzv. akrulárnymi incíziami, čiže nárezmi rohovky korigovať astigmatizmus až do +/-5 dioptrií. Tento spôsob korekcie je výrazne presnejší ako použitie a implantácia tzv. torických šošoviek. Ide o minimálne invazívnu operáciu bez použitia ostrých predmetov, operačných inštrumentov, čo robí operáciu extrémne bezpečnou pre pacienta.

Šedý zákal operácia

Katarakta, ľudovo šedý zákal, je očné ochorenie, pri ktorom dochádza k zakaleniu očnej šošovky a najčastejšie prichádza so starnutím a môže viesť až k slepote. Medzi príznaky patria rozmazané obrysy a kontúry, nejasné kontrasty, citlivosť na oslnenie svetlom, zdvojené videnie, strata zrakovej ostrosti do diaľky, ktorá sa nedá vykorigovať žiadnymi okuliarmi. Lieky na šedý zákal nie sú, pacientom môže pomôcť iba výmena vlastnej šošovky za šošovku umelú.

Iné operácie / zákroky

Očná klinika iClinic ponúka najrozsiahlejšie služby  v oblasti mikrochirurgie oka na Slovensku. Disponuje modernou laserovou technológiou a špičkovým odborným tímom s dlhoročnými skúsenosťami. Navštívte nás a váš problém s očami odstránime ešte dnes - a to aj bez odporúčania vášho očného lekára. Očná klinika iClinic ponúka najrozsiahlejšie služby  v oblasti mikrochirgurgie oka na Slovensku.

Psychologická pomoc

Psychologická pomoc

Uvažujete, že podstúpite operáciu očí a zlepšíte si tak kvalitu svojho života? Bráni Vám vo vašom rozhodnutí strach? Alebo ste sa už rozhodli a sprevádzajú vás obavy, strach alebo až panika z toho, čo vás čaká a aké to môže mať následky? Máme pre vás riešenie. Naša klinika vám okrem špičkových odborníkov a technológií ponúka aj psychologickú pomoc a podporu.

Viac informácií

Doživotná záruka

Doživotná záruka

Napriek tomu, že operácie vykonávajú špičkoví lekári za pomoci najmodernejších medicínskych prístrojov a technológií, reakcie organizmu na liečbu bývajú často nepredvídateľné. Každý človek je iný, preto ani pooperačná liečba a vývoj neprebieha u všetkých rovnako.

Viac informácií

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Ak ste na webe nedostali odpovede na Vaše otázky alebo si Váš zdravotný problém vyžaduje osobitný prístup, napíšte nám. Na Vaše otázky budú odpovedať kvalifikovaní lekári. Na Vaše otázky sa pokúsime čo najskôr odpovedať.

Viac informácií

Formulár spôsobilosti

Formulár spôsobilosti

Pre potvrdenie konkrétneho termínu operácie prosím vyplňte dôsledne nasledujúci formulár vhodnosti zákroku. Následne po jeho vyplnení Vás budeme kontaktovať s bližšími informáciami.

Viac informácií

INFORMOVANÝ SÚHLAS PACIENTA

INFORMOVANÝ SÚHLAS PACIENTA

Každý zdravotnícky pracovník je povinný poučiť pacienta pred poskytnutím zdravotnej starostlivosti o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytovanej zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti. 

Viac informácií
Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme
a poskytneme konzultáciu.

Naši spokojní klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

Oliver Ekman Larsson
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
Viac informácií
Oliver Ekman Larsson

Ivan „Tuli“ Vojtek

herec Slovenského národného divadla

Ivan „Tuli“ Vojtek
Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
Viac informácií
Ivan „Tuli“ Vojtek

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
 
Viac informácií
Richard Pánik

Ján Sýkora

hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Ján Sýkora
Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Ján Sýkora

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
Viac informácií
Vanda Kozáková a Dominika Drobná
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Táňa šalapová, 15. 03. 2023

Táňa šalapová, 15. 03. 2023

Chcem poďakovať doktorovi Marcinovi z Košíc za skvelé a podrobne vyšetrenie oči. Som maximálne spokojná, odchádzala som s úsmevom na tvári. :) Vrelo odporúčam každému.
Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

Dobrý deň. Nedávno som na vašej klinike absolvoval nie jednoduchú operáciu šedého zákalu. Náročná bola hlavne preto, že pre nedostatok odvahy som to odkladal na poslednú...
Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

18 rokov som nosila multifokálne okuliare. Už dlhšiu dobu som váhala, či investovať do ďalších okuliarov, alebo sa podrobiť operácii očí. Moja dcéra je oftalmologička a na základe...
Milan, 16. 2. 2023

Milan, 16. 2. 2023

Dobrý deň, chcem sa POĎAKOVAŤ pani doktorke a aj sestričkám - milý prístup, všetko pred vyšetreniami vysvetlené a aj pred operáciou všetko vysvetlené. Vyšetrenia a aj...
Dávid, 13. 2. 2023

Dávid, 13. 2. 2023

V prvom rade by som sa chcel poďakovať za kvalitne odvedenú robotu pánovi doktorovi a sestričkám. Veľmi milí a ochotní ľudia, s ktorými sa aj zasmejete. Nosil som okuliare s -1 dioptriami a -1...
Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

Laserovú operáciu Z-Lasik som absolvoval pred týždňom, t. j. 3.2.2023, keďže som mal dlhé roky problém so silným astigmatizmom a nosenie okuliarov bolo nepraktické pre výkon môjho...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri