Šedý zákal - operácia

Operácia šedého zákalu patrí medzi najčastejšie vykonávané a najbezpečnejšie operačné zákroky. Vďaka modernej metóde FEMTO Z - KATARKTA je zákrok ešte rýchlejší, jemnejší a presnejší ako pri operácii štandardnými metódami.

Operácia šedého zákalu – bezpečné a efektívne riešenie

Šedý zákal, odborne katarakta či ľudovo sivý zákal, je vo svete najčastejším očným ochorením spôsobujúcim trvalú slepotu. Môže postihnúť každého bez rozdielu pohlavia či rasy. V súčasnosti neexistuje iná efektívna liečba šedého zákalu ako chirurgická náhrada starej vlastnej šošovky novou, umelou (IOL). Bez operácie bude šedý zákal stále postupovať a môže viesť až k slepote.
Operácia šedého zákalu je v súčasnosti vďaka používanej technológii a dlhoročnej praxi lekárov najúspešnejšou a najbezpečnejšou operáciou na svete. Pacienti sa preto nemajú čoho obávať.
Jediným efektívnym spôsobom liečby šedého zákalu je náhrada starej zakalenej šošovky novou, umelou (IOL). Na výber máte hneď niekoľko druhov šošoviek. Ich implantácia záleží od individuálnych možností a želaní pacienta. Základom je aplikácia umelej monofokálnej vnútroočnej šošovky. Nevýhodou je, že po jej voperovaní je nutné používať okuliare na čítanie.
 
Komplexnejším riešením je aplikácia multifokálnych šošoviek (bifokálnych, trifokálnych), vďaka ktorým je možné zbaviť sa zlého videnia do všetkých vzdialeností. Súčasťou našej ponuky sú tiež tórické šošovky, ktoré korigujú zrak do diaľky i astigmatizmus.
 
Na Slovensku, podobne ako v iných vyspelých krajinách je operácia šedého zákalu - katarakty úplne bežným zákrokom a vybrané metódy hradia zdravotné poisťovne.


priebeh šedého zákalu

  FEMTO Z – KATARAKTA: revolučná metóda operácie šedého zákalu

  Femtolaserom asistovaná operácia katarakty (šedého zákalu) prináša úplne nový rozmer bezpečnosti a šetrnosti, pri ktorom je implantácia vnútroočnej šošovky vykonávaná pomocou najnovšieho femtosekundového lasera z dielne švajčiarskej firmy Ziemer – FEMTO LDV Z8.
   
  FEMTO Z-KATARAKTA je ideálna aj pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov. Otvory na rohovke, ktoré sú potrebné pre vstúpenie do oka, sú pri tradičnej operácií šedého zákalu vytvárane manuálne - skalpelom. FEMTO LDV Z8 ich vytvára pomocou laserového lúča s maximálnou presnosťou výnimočnej švajčiarskej technológie.

  Výhody použitia FEMTO LDV Z8 v kataraktovej chirurgii:

  • Bez ostrých operačných nástrojov
  • Vyššia bezpečnosť, presnosť a šetrnosť
  • 3D mapovanie štruktúry oka
  • Adaptácia – operácie vykonávané na mieru každému oku
  • Nižšie riziko pooperačných komplikácií
  • Rýchlejšie pooperačné hojenie
  • Rýchlejší návrat videnia

  Rozdiel v priebehu operácie

  V porovnaní s klasickou operáciou je FEMTO Z-KATARAKTA výrazne presnejšia a šetrnejšia. Pomocou pulzov femtolaseru sa vytvoria v tkanive malé bublinky, prostredníctvom ktorých dochádza k separácii častí tkaniva. Operácia tak umožňuje veľmi presné a šetrné vytvorenie otvoru v puzdre šošovky (kapsulotómia) a následne jej šetrné rozdrvenie (fragmentácia šošovky). Pri tradičnom chirurgickom zákroku sa zakalená šošovka rozdelí a rozdrví pomocou ultrazvukovej sondy. FEMTO LDV Z8 používa laserový lúč na fragmentáciu šošovky na malé segmenty, čo uľahčuje jej odstránenie a zabezpečuje kratšie pôsobenie nežiaducej energie na vnútroočné tkanivá - pooperačné hojenie je tak rýchlejšie.

  Príprava na zákrok

  Pred samotnou operáciou šedého zákalu je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenie, bez ktorého nie je možné zákrok absolvovať. Predoperačným vyšetrením zistíme štádium ochorenia, jeho vplyv na vaše videnie a eventuálne ďalšie pridružené ochorenia oka, ktoré môžu mať vplyv na šedý zákal. Na základe údajov z vyšetrenia vypočítame, akú vnútroočnú šošovku treba pre maximálne zlepšenie vášho zraku a následne si dohodneme termín zákroku. Predpíšeme vám očné kvapky, ktoré bude potrebné si kvapkať do oka približne 4x denne tri dni pred operáciou.

  šedý zákal
  • 1 Znecitlivie oka očnými kvapkami
  • 2 Vytvorenie otvoru laserom v prednej kapsule šošovky
  • 3 Ostranenie zakalenej šošovky
  • 4 Aplikácia novej šošovky
  • 5 Samouzatvorenie rany
  drvenieranaelementlaserskalpellasersosovkadropeyepriebehpinzetaodsavackapocket

  Prvý krok

  Pred zákrokom vám oko znecitlivíme anestetickými kvapkami, operácia tak prebieha v lokálnej anestézií. Nebudete cítiť bolesť, miestami možno pocítite jemný tlak.

  Prejsť na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8Ziemer

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8, ktorý sa využíva pri metóde Z-KATARAKTA je najnovším laserom z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Od iných laserov sa odlišuje tým, že umožnuje komplexnú chirurgiu rohovky a je oveľa presnejší a šetrnejší

  Pooperačná starostlivosť

  Oko po operácií zostáva zalepené 24 hodín. Spravidla na druhý deň po operácii nasleduje kontrola, na ktorej sa oko odlepí. Predpíšeme vám očné kvapky, ktoré si budete aplikovať každé dve hodiny. Súčasťou vašej rekonvalescencie bude tiež nosenie slnečných okuliarov, ktoré odporúčame používať aspoň mesiac. Ďalšie termíny kontrol sú individuálne a určí ich lekár.

  Riziká a obmedzenia operácie šedého zákalu

  Dĺžka práceneschopnosti je po zákroku individuálna, rádovo však ide o dni. V niektorých prípadoch môže byť videnie po operácií dočasne zahmlené, v priebehu pár dní sa však vyjasní. Výnimočne môžu nastať tiež problémy s krvácaním či infekciou, ojedinele sa objavuje aj zelený zákal alebo odlúčenie sietnice. Väčšina pacientov vidí po zákroku dobre do diaľky, no potrebujú okuliare na čítanie.

  Po operácií šedého zákalu môžete vykonávať všetky bežné aktivity, neodporúčame však zvýšenú fyzickú námahu, návštevu plavárne, sauny či solária. Videnie sa ustáli už po 2 - 4 týždňoch a vy si budete môcť vychutnávať nový zrak.

  euro
  Cena FEMTO Z-KATARAKTA:460/ oko
  Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme a poskytneme konzultáciu.

  Naši spokojní klienti

  Dávid Skokan

  slovenský hokejový útočník

  Dávid Skokan
  Včera som sa rozhodol podstúpiť operáciu oči v iClinic Bratislava u pána doktora Iva Ďurkoviča. V prvom rade ,musím vyzdvihnúť prístup personálu a ľudskosť všetkých ľudí. V druhom rade prácu pána doktora Iva, operácia bola bezbolestná, takže kto sa boji NEMUSÍ. Ako profesionálny hokejista a bývali Slovenský reprezentant som dostal od spoluhráčov super referencie na iClinic a keďže ako športovec musím byť 100% zdravotne v poriadku rozhodol som sa pre operáciu. Pána doktora Iva Ďurkoviča poznám z hokeja je to veľký fanúšik a skvelý človek a preto mu veľmi pekne Ďakujem za všetko .Ďakujem aj spoluhráčovi Dávidovi Bucovi ,ktorý mi to odporučil .
  Ešte raz ĎAKUJEM.
  Viac informácií
  Dávid Skokan

  Dušan Cinkota

  slovenský divadelný a filmový herec

  Dušan Cinkota
  Do očnej kliniky iClinic zavítal aj známy slovenský divadelný, filmový a dabingový herec Dušan Cinkota (na foto vpravo), ktorý svoj hlas prepožičal aj Chandlerovi z nezabudnuteľného seriálu Priatelia. Dôvod jeho návštevy bol jednoduchý – Dušan sa rozhodol zbaviť dioptrických okuliarov. Bezbolestnú operáciu očí absolvoval u nášho pána doktora MUDr. Iva Ďurkoviča.
  Viac informácií
  Dušan Cinkota

  Ivan Dornič

  bývalý slovenský hokejový útočník, v súčasnosti hokejový tréner

  Ivan Dornič
  Legenda Slovana Bratislava a československého hokeja, Ivan Dornič navštívil kliniku iClinic, kde mu bolo spravené kompletné očné vyšetrenie. S pánom doktorom Ďurkovičom si natoľko rozumel, že sa spolu postavili na ľad a dopriali si ranný hokejový tréning.
  Viac informácií
  Ivan Dornič

  Michal Zátorský

  12-násobný majster Slovenska v boxe

  Michal Zátorský
  Aby Michal mohol ísť cieľavedome za svojim cieľom, rozhodol sa zbaviť krátkozrakosti. V iClinic preto u doktora MUDr. Ďurkoviča podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí metódou ReLEx SMILE 3D - bez pálenia rohovky excimerom a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Michal je človek, ktorý sa nevzdáva a vždy si ide za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo si druhí o tom myslia. Jeho cieľom je byť najlepším. Takto sa v skratke opísal Michal Zátorský, niekoľkonásobný majster Slovenska v boxe, bývalý reprezentant, víťaz Svetového pohára v Litve, bronzový medailista Majstrovstiev Európy a taktiež účastník ???????? Európskych hier v Baku 2015.
  Viac informácií
  Michal Zátorský

  Paľo Drapák

  spevák a basgitarista skupiny Metalinda

  Paľo Drapák
  Paľo Drapák úspešne absolvoval u nás operáciu očí metódou FEMTO Z-Prelex.  Vďaka tomuto zákroku nebude viac potrebovať okuliare ani do blízka a ani do diaľky. Na záver nemohla chýbať ani spoločná fotka.
  Viac informácií
  Paľo Drapák

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Jana Andrušková, 5. 6. 2024

  Jana Andrušková, 5. 6. 2024

  Som 2 týždne po operácii a vidím lepšie ako som videla s okuliarmi. Najlepšia investícia a najlepšie rozhodnutie v živote. Odporúčam každému, koho okuliare obmedzujú a nevedia...
  Jana Zacharová, 13. 5. 2024

  Jana Zacharová, 13. 5. 2024

  Týmto by som sa chcela poďakovať MUDr. Ďurkovičovi za perfektne vykonanú operáciu, je to moc milý lekár azároveň aj celému kolektívu za ich úžasný prístup kpacientom....
  Marko Ševčík, 11. 3. 2024

  Marko Ševčík, 11. 3. 2024

  Z-Lasik Premium v Banskej Bystrici. Bezbolestná operácia, ktorá trvala 5 minút. Po operácii na druhý deň som videl hneď ostro. Ďakujem veľmi pekne MUDr. Ďurkovičovi za prístup a za...
  Ján Uhrík, 28. 2. 2024

  Ján Uhrík, 28. 2. 2024

  MUDr. Ďurkovič je frajer, včera ma operoval dve oči ako nič, trifokálne vnútroočné šošovky a dnes vidím ako rys ostrovid. Profi personál, všetko išlo ako po masle, veľká...
  Marián Amrich, 16. 2. 2024

  Marián Amrich, 16. 2. 2024

  16. 02. 2024 som absolvoval laserovú operáciu, s ktorej výsledkom som 100 % spokojný a nesmierne vďačný hlavne pani doktorke MUDr. Krnáčovej a sestričkám na recepcii za profesionálny a...
  Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

  Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

  Prial by som si, aby bolo viac takýchto skvelých doktorov na Slovensku, ako je pán doktor Ďurkovič. Prístup doktora a jeho tímu, ktorý ho sprevádza je vysoko profesionálny, empatický a...

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

   

  1. Kvalifikovaní odborníci
  2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
  3. Maximálna bezpečnosť
  4. Operácie bez bolesti 
  5. Garancia najlepších cien

  6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  7. Najmodernejšie technológie
  8. Najväčšia očná klinika v SR
  9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

   

  Partneri