Šedý zákal - operácia

Operácia šedého zákalu patrí medzi najčastejšie vykonávané a najbezpečnejšie operačné zákroky. Vďaka modernej metóde FEMTO Z - KATARKTA je zákrok ešte rýchlejší, jemnejší a presnejší ako pri operácii štandardnými metódami.

Operácia šedého zákalu – bezpečné a efektívne riešenie

Šedý zákal, odborne katarakta či ľudovo sivý zákal, je vo svete najčastejším očným ochorením spôsobujúcim trvalú slepotu. Môže postihnúť každého bez rozdielu pohlavia či rasy. V súčasnosti neexistuje iná efektívna liečba šedého zákalu ako chirurgická náhrada starej vlastnej šošovky novou, umelou (IOL). Bez operácie bude šedý zákal stále postupovať a môže viesť až k slepote.
Operácia šedého zákalu je v súčasnosti vďaka používanej technológii a dlhoročnej praxi lekárov najúspešnejšou a najbezpečnejšou operáciou na svete. Pacienti sa preto nemajú čoho obávať.
Jediným efektívnym spôsobom liečby šedého zákalu je náhrada starej zakalenej šošovky novou, umelou (IOL). Na výber máte hneď niekoľko druhov šošoviek. Ich implantácia záleží od individuálnych možností a želaní pacienta. Základom je aplikácia umelej monofokálnej vnútroočnej šošovky. Nevýhodou je, že po jej voperovaní je nutné používať okuliare na čítanie.
 
Komplexnejším riešením je aplikácia multifokálnych šošoviek (bifokálnych, trifokálnych), vďaka ktorým je možné zbaviť sa zlého videnia do všetkých vzdialeností. Súčasťou našej ponuky sú tiež tórické šošovky, ktoré korigujú zrak do diaľky i astigmatizmus.
 
Na Slovensku, podobne ako v iných vyspelých krajinách je operácia šedého zákalu - katarakty úplne bežným zákrokom a vybrané metódy hradia zdravotné poisťovne.


priebeh šedého zákalu

  FEMTO Z – KATARAKTA: revolučná metóda operácie šedého zákalu

  Femtolaserom asistovaná operácia katarakty (šedého zákalu) prináša úplne nový rozmer bezpečnosti a šetrnosti, pri ktorom je implantácia vnútroočnej šošovky vykonávaná pomocou najnovšieho femtosekundového lasera z dielne švajčiarskej firmy Ziemer – FEMTO LDV Z8.
   
  FEMTO Z-KATARAKTA je ideálna aj pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov. Otvory na rohovke, ktoré sú potrebné pre vstúpenie do oka, sú pri tradičnej operácií šedého zákalu vytvárane manuálne - skalpelom. FEMTO LDV Z8 ich vytvára pomocou laserového lúča s maximálnou presnosťou výnimočnej švajčiarskej technológie.

  Výhody použitia FEMTO LDV Z8 v kataraktovej chirurgii:

  • Bez ostrých operačných nástrojov
  • Vyššia bezpečnosť, presnosť a šetrnosť
  • 3D mapovanie štruktúry oka
  • Adaptácia – operácie vykonávané na mieru každému oku
  • Nižšie riziko pooperačných komplikácií
  • Rýchlejšie pooperačné hojenie
  • Rýchlejší návrat videnia

  Rozdiel v priebehu operácie

  V porovnaní s klasickou operáciou je FEMTO Z-KATARAKTA výrazne presnejšia a šetrnejšia. Pomocou pulzov femtolaseru sa vytvoria v tkanive malé bublinky, prostredníctvom ktorých dochádza k separácii častí tkaniva. Operácia tak umožňuje veľmi presné a šetrné vytvorenie otvoru v puzdre šošovky (kapsulotómia) a následne jej šetrné rozdrvenie (fragmentácia šošovky). Pri tradičnom chirurgickom zákroku sa zakalená šošovka rozdelí a rozdrví pomocou ultrazvukovej sondy. FEMTO LDV Z8 používa laserový lúč na fragmentáciu šošovky na malé segmenty, čo uľahčuje jej odstránenie a zabezpečuje kratšie pôsobenie nežiaducej energie na vnútroočné tkanivá - pooperačné hojenie je tak rýchlejšie.

  Príprava na zákrok

  Pred samotnou operáciou šedého zákalu je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenie, bez ktorého nie je možné zákrok absolvovať. Predoperačným vyšetrením zistíme štádium ochorenia, jeho vplyv na vaše videnie a eventuálne ďalšie pridružené ochorenia oka, ktoré môžu mať vplyv na šedý zákal. Na základe údajov z vyšetrenia vypočítame, akú vnútroočnú šošovku treba pre maximálne zlepšenie vášho zraku a následne si dohodneme termín zákroku. Predpíšeme vám očné kvapky, ktoré bude potrebné si kvapkať do oka približne 4x denne tri dni pred operáciou.

  šedý zákal
  • 1 Znecitlivie oka očnými kvapkami
  • 2 Vytvorenie otvoru laserom v prednej kapsule šošovky
  • 3 Ostranenie zakalenej šošovky
  • 4 Aplikácia novej šošovky
  • 5 Samouzatvorenie rany
  drvenieranaelementlaserskalpellasersosovkadropeyepriebehpinzetaodsavackapocket

  Prvý krok

  Pred zákrokom vám oko znecitlivíme anestetickými kvapkami, operácia tak prebieha v lokálnej anestézií. Nebudete cítiť bolesť, miestami možno pocítite jemný tlak.

  Prejsť na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8Ziemer

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8, ktorý sa využíva pri metóde Z-KATARAKTA je najnovším laserom z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Od iných laserov sa odlišuje tým, že umožnuje komplexnú chirurgiu rohovky a je oveľa presnejší a šetrnejší

  Pooperačná starostlivosť

  Oko po operácií zostáva zalepené 24 hodín. Spravidla na druhý deň po operácii nasleduje kontrola, na ktorej sa oko odlepí. Predpíšeme vám očné kvapky, ktoré si budete aplikovať každé dve hodiny. Súčasťou vašej rekonvalescencie bude tiež nosenie slnečných okuliarov, ktoré odporúčame používať aspoň mesiac. Ďalšie termíny kontrol sú individuálne a určí ich lekár.

  Riziká a obmedzenia operácie šedého zákalu

  Dĺžka práceneschopnosti je po zákroku individuálna, rádovo však ide o dni. V niektorých prípadoch môže byť videnie po operácií dočasne zahmlené, v priebehu pár dní sa však vyjasní. Výnimočne môžu nastať tiež problémy s krvácaním či infekciou, ojedinele sa objavuje aj zelený zákal alebo odlúčenie sietnice. Väčšina pacientov vidí po zákroku dobre do diaľky, no potrebujú okuliare na čítanie.

  Po operácií šedého zákalu môžete vykonávať všetky bežné aktivity, neodporúčame však zvýšenú fyzickú námahu, návštevu plavárne, sauny či solária. Videnie sa ustáli už po 2 - 4 týždňoch a vy si budete môcť vychutnávať nový zrak.

  euro
  Cena FEMTO Z-KATARAKTA:460/ oko
  Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme a poskytneme konzultáciu.

  Naši spokojní klienti

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier

  Oliver Ekman Larsson

  kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

  Oliver Ekman Larsson
  Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
  Viac informácií
  Oliver Ekman Larsson

  Ivan „Tuli“ Vojtek

  herec Slovenského národného divadla

  Ivan „Tuli“ Vojtek
  Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
  Viac informácií
  Ivan „Tuli“ Vojtek

  Richard Pánik

  hokejista, Arizona Coyotes

  Richard Pánik
  Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
   
  Viac informácií
  Richard Pánik

  Ján Sýkora

  hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

  Ján Sýkora
  Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
  Viac informácií
  Ján Sýkora

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  basketbalové reprezentantky

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
  Viac informácií
  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Chcem poďakovať doktorovi Marcinovi z Košíc za skvelé a podrobne vyšetrenie oči. Som maximálne spokojná, odchádzala som s úsmevom na tvári. :) Vrelo odporúčam každému.
  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Dobrý deň. Nedávno som na vašej klinike absolvoval nie jednoduchú operáciu šedého zákalu. Náročná bola hlavne preto, že pre nedostatok odvahy som to odkladal na poslednú...
  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  18 rokov som nosila multifokálne okuliare. Už dlhšiu dobu som váhala, či investovať do ďalších okuliarov, alebo sa podrobiť operácii očí. Moja dcéra je oftalmologička a na základe...
  Milan, 16. 2. 2023

  Milan, 16. 2. 2023

  Dobrý deň, chcem sa POĎAKOVAŤ pani doktorke a aj sestričkám - milý prístup, všetko pred vyšetreniami vysvetlené a aj pred operáciou všetko vysvetlené. Vyšetrenia a aj...
  Dávid, 13. 2. 2023

  Dávid, 13. 2. 2023

  V prvom rade by som sa chcel poďakovať za kvalitne odvedenú robotu pánovi doktorovi a sestričkám. Veľmi milí a ochotní ľudia, s ktorými sa aj zasmejete. Nosil som okuliare s -1 dioptriami a -1...
  Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

  Samuel Tkačik, 3. 2. 2023

  Laserovú operáciu Z-Lasik som absolvoval pred týždňom, t. j. 3.2.2023, keďže som mal dlhé roky problém so silným astigmatizmom a nosenie okuliarov bolo nepraktické pre výkon môjho...

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

   

  1. Kvalifikovaní odborníci
  2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
  3. Maximálna bezpečnosť
  4. Operácie bez bolesti 
  5. Garancia najlepších cien

  6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  7. Najmodernejšie technológie
  8. Najväčšia očná klinika v SR
  9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

   

  Partneri