SME OTVORENÍ. Aj naďalej fungujeme v bežnom režime bez obmedzení. Viac info

Šedý zákal - operácia

Našim pacientom šedý zákal odstráni operácia metódou FEMTO Z-KATARAKTA, pri ktorej sa využíva nový, lepší, presnejší a bezpečnejší laser Ziemer FEMTO LDV Z8.

Bezpečné a efektné riešenie - operácia šedého zákalu

V súčasnosti neexistuje iná efektívna liečba šedého zákalu ako chirurgická náhrada starej vlastnej šošovky novou, umelou (IOL). Bez operácie bude šedý zákal stále postupovať a môže viesť až k slepote.
 

Operácia šedého zákalu je v súčasnosti vďaka používanej technológií a dlhoročnej praxi lekárov najúspešnejšou a najbezpečnejšou operáciou na svete. Pacienti sa preto nemajú čoho obávať.
 

Ako náhradu starej šošovky aplikujeme umelú monofokálnu vnútroočnú šošovku. Po jej voperovaní je však nutné používať okuliare na čítanie. Ponúkame však aj tórické šošovky, ktoré kompenzujú do diaľky aj astigmatizmus a tiež multifokálne (bifokálne, trifokálne) šošovky, s ktorými je možné aj čítanie bez potreby okuliarov. Implantácia týchto typov vnútroočných šošoviek záleží od individuálnych možností a želaní pacienta.

priebeh šedého zákalu

  FEMTO Z-KATARAKTA - REVOLUČNÁ NOVINKA

  Femtolaserom asistovaná operácia katarakty (šedého zákalu) prináša úplne nový rozmer bezpečnosti a šetrnosti, pri ktorom je implantácia vnútroočnej šošovky vykonávaná pomocou najnovšieho femtosekundového laseru z dielne švajčiarskej firmy Ziemer – FEMTO LDV Z8.
   

  Táto metóda je oproti klasickej operácii oveľa presnejšia a šetrnejšia. Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácií nahrádza femtosekundový laser Femto LDV Z8. Otvory na rohovke, ktoré sú potrebné pre vstúpenie do oka, sú pri tradičnej operácií šedého zákalu vytvárane manuálne skalpelom. Femtolaser firmy Ziemer ich vytvára pomocou laserového lúča s presnosťou vlastnej švajčiarskej technológii.
   

  Hlavné výhody použitia FEMTO LDV Z8 v kataraktovej chirurgii:

  • Bez ostrých operačných nástrojov
  • Vyššia bezpečnosť, presnosť a šetrnosť
  • 3D mapovanie štruktúry oka
  • Adaptácia – operácie vykonávané na mieru každému oku
  • Nižšie riziko pooperačných komplikácií
  • Rýchlejšie pooperačné hojenie
  • Rýchlejší návrat videnia

  Rozdiel v priebehu operácie

  Pomocou pulzov femtolaseru sa vytvoria v tkanive malé bublinky, prostredníctvom ktorých dochádza k separácii častí tkaniva. Operácia tak umožňuje veľmi presné a šetrné vytvorenie otvoru v puzdre šošovky (kapsulotómia) a následne jej šetrné rozdrvenie (fragmentácia šošovky). Pri tradičnom chirurgickom zákroku sa zakalená šošovka rozdelí a rozdrví pomocou ultrazvukovej sondy. Ziemer Z8 používa laserový lúč na fragmentáciu šošovky na malé segmenty, čo uľahčuje jej odstránenie a zabezpečuje kratšie pôsobenie nežiaducej energie na vnútroočné tkanivá - pooperačné hojenie je tak rýchlejšie.

  Pred operáciou

  Pred samotnou operáciou šedého zákalu je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenie, pri ktorom zistíme štádium ochorenia, jeho vplyv na vaše videnie a eventuálne ďalšie pridružené ochorenia oka, ktoré môžu mať vplyv na šedý zákal. Operácia sa môže vykonať až po absolvovaní predoperačného vyšetrenia. Na základe údajov z vyšetrenia vypočítame, akú vnútroočnú šošovku treba pre maximálne zlepšenie vášho zraku a následne si dohodneme termín zákroku. Predpíšeme vám očné kvapky, ktoré je potrebné kvapkať do oka tri dni pred operáciou cca 4x denne.

  šedý zákal
  • 1 Znecitlivie oka očnými kvapkami
  • 2 Vytvorenie otvoru laserom v prednej kapsule šošovky
  • 3 Ostranenie zakalenej šošovky
  • 4 Aplikácia novej šošovky
  • 5 Samouzatvorenie rany
  drvenieranaelementlaserskalpellasersosovkadropeyepriebehpinzetaodsavackapocket

  Prvý krok

  Pred zákrokom vám oko znecitlivíme anestetickými kvapkami, operácia tak prebieha v lokálnej anestézií. Nebudete cítiť bolesť, miestami možno pocítite jemný tlak.

  Prejsť na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8Ziemer

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8, ktorý sa využíva pri metóde Z-KATARAKTA je najnovším laserom z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Od iných laserov sa odlišuje tým, že umožnuje komplexnú chirurgiu rohovky a je oveľa presnejší a šetrnejší

  Po operácií

  Oko po operácií zostáva zalepené 24 hodín. Na druhý deň po operácií spravidla nasleduje kontrola, na ktorej sa oko odlepí. Budete si aplikovať očné kvapky každé dve hodiny. Slnečné okuliare odporúčame používať aspoň mesiac. Ďalšie termíny kontrol sú individuálne a určí ich lekár.

  Riziká a obmedzenia

  V niektorých prípadoch môže byť videnie po operácií dočasne zahmlené, v priebehu pár dní sa však vyjasní. Väčšina pacientov vidí po zákroku dobre do diaľky, no potrebujú okuliare na čítanie. Dĺžka práceneschopnosti je individuálna, rádovo však ide o dni.

  Po operácií výnimočne nastávajú problémy s krvácaním či infekciou, ojedinele sa objavuje aj zelený zákal alebo odlúčenie sietnice.

  Po operácií šedého zákalu môžete vykonávať všetky bežné aktivity, neodporúčame však zvýšenú fyzickú námahu, návštevu plavárne, sauny či solária. Videnie sa ustáli už po 2 - 4 týždňoch a vy si budete môcť vychutnávať nový zrak.

  euro
  Cena FEMTO Z-KATARAKTA:460/ oko
  Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme a poskytneme konzultáciu.

  Naši spokojní klienti

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier

  Oliver Ekman Larsson

  kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

  Oliver Ekman Larsson
  Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
  Viac informácií
  Oliver Ekman Larsson

  Richard Pánik

  hokejista, Arizona Coyotes

  Richard Pánik
  Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
   
  Viac informácií
  Richard Pánik

  Ján Sýkora

  hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

  Ján Sýkora
  Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
  Viac informácií
  Ján Sýkora

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  basketbalové reprezentantky

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
  Viac informácií
  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  Marek Viedenský

  hokejista, HC Slovan Bratislava

  Marek Viedenský
  Marek v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube HC Slovan Bratislava. Spolu so svojou manželkou Ivanou absolvovali u nás laserovú operáciu očí najnovšou, bezbolestnou metódou Relex Smile. Marek dodržal tradíciu a priniesol ako darček svoj dres pre doktora Ďurkoviča. Ďakujeme Marekovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov.
  Viac informácií
  Marek Viedenský
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

  Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

  Zdravím, transplantáciu šošoviek som absolvovala 10. 2. 2020 a konečne som sa zbavila okuliarov, síce to stále nie je 100%-né, ale je to veľká zmena. Z operácia som mala veľký...
  Antónia Snopková, 1. 5. 2020

  Antónia Snopková, 1. 5. 2020

  Ďakujem pánovi doktorovi Ďurkovičovi za perfektnú operáciu očí. Po telefonickom dohovore a po dodatočnom upresnení termínu operácie mi pán doktor implantoval umelé...
  Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

  Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

  S veľkou úctou chcem poďakovať MUDr. Ďurkovičovi a spol. za operáciu a všetko ostatné pred operáciou a po operácii. ĎAAAAAAKUJEM aodporúčam. Sme zOravy, boli sme veľmi milo prekvapení,...
  Alena Klvanova, 3. 6. 2020

  Alena Klvanova, 3. 6. 2020

  Prežívam po narodení mojej dcéry, druhýkrát najkrajšie obdobie svojho života. V roku 2016 som mala úraz. Viac nechcem spomínať na udalosť, ktorú chcem vymazať zo svojho života tak,...
  Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

  Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

  Celému kolektívu kliniky iClinic Banská Bystrica na čele s pánom doktorom Ďurkovičom sa chcem úprimne poďakovať za ľudský a zároveň vysoko profesionálny prístup pred, pri a po...
  Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

  Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

  Veľmi pekne ďakujem za starostlivosť, prístup a profesionalitu. Operáciu som zvažovala roky a jediné, čo ľutujem je, že som sa nerozhodla skôr. Okuliare som si v deň operácie dala dolu a viac už nenasadila....

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

  10 dôvodov prečo si vybrať práve nás

  1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
  2. Garancia najlepších cien
  3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
  4. Doživotná záruka
  5. Najnovšie operačné technológie

  6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
  7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
  8. Bez čakacích lehôt
  9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)

   

  Partneri