FEMTO Z-PRELEX

Ešte rýchlejšia, jemnejšia a šetrnejšia ako PRELEX

s využitím nového femtolasera zo švajčiarskej firmy Ziemer - FEMTO LDV Z8

Už žiadne okuliare na čítanie - metóda PRELEX

Liečebná metóda, ktorou sa odstraňuje presbyopia, je založená na výmene vlastnej šošovky so stratou schopnosti akomodovať za novú, umelú. Pacientovi je voperovaná multifokálna šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti.

Metódou PRELEX sa môže odstraňovať aj krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus.
 • operácia prebieha v lokálnej anestézii
 • trvalá korekcia dioptrickej chyby
 • zákrok definitívne odstráni riziko vzniku šedého zákalu
 • dobré videnie na krátke, stredné aj dlhé vzdialenosti aj bez okuliarov
 • rýchla rekonvalescencia

  Femto Z-PRELEX - NOVÁ METÓDA

  Ešte rýchlejšia, jemnejšia a šetrnejšia ako PRELEX s využitím nového femtolasera zo švajčiarskej firmy Ziemer - FEMTO LDV Z8. Táto metóda je založená na výmene vlastnej šošovky za novú, umelú, trifokalnu. Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácií nahrádza femtosekundový laser FEMTO LDV Z8

  Hlavné výhody použitia lasera FEMTO LDV Z8 pri zákroku:

  • prebieha v lokálnom znecitlivení
  • vďaka nižšej energii je laser šetrnejší voči rohovke a predchádza pooperačným zápalom očí
  • operácia trvá približne 30 minút
  • krátka doba rekonvalescencie
  • nižšie riziko nežiaducich vedľajších účinkov ako suché oči či zhoršené nočné videnie
  • stabilizované videnie do 2-3 mesiacov od operácie

  Typy vnútroočnej šošovky

  Umelé vnútroočné šošovky sú rokmi prevereným a aj využívaným spôsobom ako korigovať krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo presbyopiu. Správny druh vnútroočnej šošovky sa volí na základe veku pacienta, refrakčnej vady, očakávaní prítomnosti alebo absencie očných ochorení.

  Vhodnosť pacienta na túto metódu a typ šošovky musí vždy zvážiť špecializovaný lekár.

  Typy vnútroočnej šošovky

  Multifokálna šošovka

  Vďaka svojej špeciálnej optike spôsobuje lámanie svetelných lúčov do viacerých ohnísk a tak sa poskytuje lepšie videnie na krátku a dlhšiu vzdialenosť.

  Multifokálna šošovka
  Profil multifokálnej šošovky 1. generácie
  Profil multifokálnej šošovky 1. generácie

  Trifokálna šošovka

  Umožňuje videnie bez okuliarov na všetky vzdialenosti. Tento implantát zabezpečuje lepšie videnie do blízka, na strednú vzdialenosť, napr. na počítač a do diaľky.

  Trifokálna šošovka
  Profil trifokálnej šošovky 2. generácie Profil trifokálnej šošovky 2. generácie

  Pre koho je vhodná

  Metóda PRELEX má najväčšiu úspešnosť u pacientov s ďalekozrakosťou a presbyopiou. Predpokladom pre absolvovanie operácie je vek nad 45 rokov a kombinácia dioptrií na diaľku s dioptriami na čítanie.

  Vhodnosť pacienta na podstúpenie operácie však definitévne posúdi lekár pri dôkladnom vyšetrení a vstupnom rozhovore s pacientom. Metóda PRELEX nie je vhodná pre pacientov so zvýšenou aktivitou v tme a za šera, rovnako treba posúdiť aj ďalšie aspekty pacientovho života ako pracovné vyťaženie či voľnočasové aktivity.

  • 1 Znecitlivie oka očnými kvapkami
  • 2 Malý rez diamantovým nožom
  • 3 Odstránenie pôvodnej šošovky
  • 4 Aplikácia novej šošovky
  • 5 Samouzatvorenie rany
  ranaelementwavesskalpeldropeyepriebehpinzetapocket

  Prvý krok

  Oko sa znecitlivie anestetickými očnými kvapkami.

  Prejsť na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8ZIEMER

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8, ktorý sa používa pri metóde FEMTO Z-PRELEX je najnovším laserom z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Od iných laserov sa odlišuje tým, že umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.

  euro
  Cena FEMTO Z-PRELEX:995 1495/ oko
  Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme a poskytneme konzultáciu.

  Naši spokojní klienti

  Dávid Skokan

  slovenský hokejový útočník

  Dávid Skokan
  Včera som sa rozhodol podstúpiť operáciu oči v iClinic Bratislava u pána doktora Iva Ďurkoviča. V prvom rade ,musím vyzdvihnúť prístup personálu a ľudskosť všetkých ľudí. V druhom rade prácu pána doktora Iva, operácia bola bezbolestná, takže kto sa boji NEMUSÍ. Ako profesionálny hokejista a bývali Slovenský reprezentant som dostal od spoluhráčov super referencie na iClinic a keďže ako športovec musím byť 100% zdravotne v poriadku rozhodol som sa pre operáciu. Pána doktora Iva Ďurkoviča poznám z hokeja je to veľký fanúšik a skvelý človek a preto mu veľmi pekne Ďakujem za všetko .Ďakujem aj spoluhráčovi Dávidovi Bucovi ,ktorý mi to odporučil .
  Ešte raz ĎAKUJEM.
  Viac informácií
  Dávid Skokan

  Dušan Cinkota

  slovenský divadelný a filmový herec

  Dušan Cinkota
  Do očnej kliniky iClinic zavítal aj známy slovenský divadelný, filmový a dabingový herec Dušan Cinkota (na foto vpravo), ktorý svoj hlas prepožičal aj Chandlerovi z nezabudnuteľného seriálu Priatelia. Dôvod jeho návštevy bol jednoduchý – Dušan sa rozhodol zbaviť dioptrických okuliarov. Bezbolestnú operáciu očí absolvoval u nášho pána doktora MUDr. Iva Ďurkoviča.
  Viac informácií
  Dušan Cinkota

  Ivan Dornič

  bývalý slovenský hokejový útočník, v súčasnosti hokejový tréner

  Ivan Dornič
  Legenda Slovana Bratislava a československého hokeja, Ivan Dornič navštívil kliniku iClinic, kde mu bolo spravené kompletné očné vyšetrenie. S pánom doktorom Ďurkovičom si natoľko rozumel, že sa spolu postavili na ľad a dopriali si ranný hokejový tréning.
  Viac informácií
  Ivan Dornič

  Michal Zátorský

  12-násobný majster Slovenska v boxe

  Michal Zátorský
  Aby Michal mohol ísť cieľavedome za svojim cieľom, rozhodol sa zbaviť krátkozrakosti. V iClinic preto u doktora MUDr. Ďurkoviča podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí metódou ReLEx SMILE 3D - bez pálenia rohovky excimerom a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Michal je človek, ktorý sa nevzdáva a vždy si ide za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo si druhí o tom myslia. Jeho cieľom je byť najlepším. Takto sa v skratke opísal Michal Zátorský, niekoľkonásobný majster Slovenska v boxe, bývalý reprezentant, víťaz Svetového pohára v Litve, bronzový medailista Majstrovstiev Európy a taktiež účastník ???????? Európskych hier v Baku 2015.
  Viac informácií
  Michal Zátorský

  Paľo Drapák

  spevák a basgitarista skupiny Metalinda

  Paľo Drapák
  Paľo Drapák úspešne absolvoval u nás operáciu očí metódou FEMTO Z-Prelex.  Vďaka tomuto zákroku nebude viac potrebovať okuliare ani do blízka a ani do diaľky. Na záver nemohla chýbať ani spoločná fotka.
  Viac informácií
  Paľo Drapák

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Jana Andrušková, 5. 6. 2024

  Jana Andrušková, 5. 6. 2024

  Som 2 týždne po operácii a vidím lepšie ako som videla s okuliarmi. Najlepšia investícia a najlepšie rozhodnutie v živote. Odporúčam každému, koho okuliare obmedzujú a nevedia...
  Jana Zacharová, 13. 5. 2024

  Jana Zacharová, 13. 5. 2024

  Týmto by som sa chcela poďakovať MUDr. Ďurkovičovi za perfektne vykonanú operáciu, je to moc milý lekár azároveň aj celému kolektívu za ich úžasný prístup kpacientom....
  Marko Ševčík, 11. 3. 2024

  Marko Ševčík, 11. 3. 2024

  Z-Lasik Premium v Banskej Bystrici. Bezbolestná operácia, ktorá trvala 5 minút. Po operácii na druhý deň som videl hneď ostro. Ďakujem veľmi pekne MUDr. Ďurkovičovi za prístup a za...
  Ján Uhrík, 28. 2. 2024

  Ján Uhrík, 28. 2. 2024

  MUDr. Ďurkovič je frajer, včera ma operoval dve oči ako nič, trifokálne vnútroočné šošovky a dnes vidím ako rys ostrovid. Profi personál, všetko išlo ako po masle, veľká...
  Marián Amrich, 16. 2. 2024

  Marián Amrich, 16. 2. 2024

  16. 02. 2024 som absolvoval laserovú operáciu, s ktorej výsledkom som 100 % spokojný a nesmierne vďačný hlavne pani doktorke MUDr. Krnáčovej a sestričkám na recepcii za profesionálny a...
  Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

  Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

  Prial by som si, aby bolo viac takýchto skvelých doktorov na Slovensku, ako je pán doktor Ďurkovič. Prístup doktora a jeho tímu, ktorý ho sprevádza je vysoko profesionálny, empatický a...

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

   

  1. Kvalifikovaní odborníci
  2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
  3. Maximálna bezpečnosť
  4. Operácie bez bolesti 
  5. Garancia najlepších cien

  6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  7. Najmodernejšie technológie
  8. Najväčšia očná klinika v SR
  9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

   

  Partneri