FEMTO Z-PRELEX

Ešte rýchlejšia, jemnejšia a šetrnejšia ako PRELEX

s využitím nového femtolasera zo švajčiarskej firmy Ziemer - FEMTO LDV Z8

Už žiadne okuliare na čítanie - metóda PRELEX

Liečebná metóda, ktorou sa odstraňuje presbyopia, je založená na výmene vlastnej šošovky so stratou schopnosti akomodovať za novú, umelú. Pacientovi je voperovaná multifokálna šošovka, ktorá zabezpečuje dobré videnie na dlhé, stredné aj krátke vzdialenosti.

Metódou PRELEX sa môže odstraňovať aj krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus.
 • operácia prebieha v lokálnej anestézii
 • trvalá korekcia dioptrickej chyby
 • zákrok definitívne odstráni riziko vzniku šedého zákalu
 • dobré videnie na krátke, stredné aj dlhé vzdialenosti aj bez okuliarov
 • rýchla rekonvalescencia

  Femto Z-PRELEX - NOVÁ METÓDA

  Ešte rýchlejšia, jemnejšia a šetrnejšia ako PRELEX s využitím nového femtolasera zo švajčiarskej firmy Ziemer - FEMTO LDV Z8. Táto metóda je založená na výmene vlastnej šošovky za novú, umelú, trifokalnu. Ideálna je najmä pre pacientov, ktorí majú strach z ostrých operačných nástrojov, ktoré pri operácií nahrádza femtosekundový laser FEMTO LDV Z8

  Hlavné výhody použitia lasera FEMTO LDV Z8 pri zákroku:

  • prebieha v lokálnom znecitlivení
  • vďaka nižšej energii je laser šetrnejší voči rohovke a predchádza pooperačným zápalom očí
  • operácia trvá približne 30 minút
  • krátka doba rekonvalescencie
  • nižšie riziko nežiaducich vedľajších účinkov ako suché oči či zhoršené nočné videnie
  • stabilizované videnie do 2-3 mesiacov od operácie

  Typy vnútroočnej šošovky

  Umelé vnútroočné šošovky sú rokmi prevereným a aj využívaným spôsobom ako korigovať krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo presbyopiu. Správny druh vnútroočnej šošovky sa volí na základe veku pacienta, refrakčnej vady, očakávaní prítomnosti alebo absencie očných ochorení.

  Vhodnosť pacienta na túto metódu a typ šošovky musí vždy zvážiť špecializovaný lekár.

  Typy vnútroočnej šošovky

  Multifokálna šošovka

  Vďaka svojej špeciálnej optike spôsobuje lámanie svetelných lúčov do viacerých ohnísk a tak sa poskytuje lepšie videnie na krátku a dlhšiu vzdialenosť.

  Multifokálna šošovka
  Profil multifokálnej šošovky 1. generácie
  Profil multifokálnej šošovky 1. generácie

  Trifokálna šošovka

  Umožňuje videnie bez okuliarov na všetky vzdialenosti. Tento implantát zabezpečuje lepšie videnie do blízka, na strednú vzdialenosť, napr. na počítač a do diaľky.

  Trifokálna šošovka
  Profil trifokálnej šošovky 2. generácie Profil trifokálnej šošovky 2. generácie

  Pre koho je vhodná

  Metóda PRELEX má najväčšiu úspešnosť u pacientov s ďalekozrakosťou a presbyopiou. Predpokladom pre absolvovanie operácie je vek nad 45 rokov a kombinácia dioptrií na diaľku s dioptriami na čítanie.

  Vhodnosť pacienta na podstúpenie operácie však definitévne posúdi lekár pri dôkladnom vyšetrení a vstupnom rozhovore s pacientom. Metóda PRELEX nie je vhodná pre pacientov so zvýšenou aktivitou v tme a za šera, rovnako treba posúdiť aj ďalšie aspekty pacientovho života ako pracovné vyťaženie či voľnočasové aktivity.

  • 1 Znecitlivie oka očnými kvapkami
  • 2 Malý rez diamantovým nožom
  • 3 Odstránenie pôvodnej šošovky
  • 4 Aplikácia novej šošovky
  • 5 Samouzatvorenie rany
  ranaelementwavesskalpeldropeyepriebehpinzetapocket

  Prvý krok

  Oko sa znecitlivie anestetickými očnými kvapkami.

  Prejsť na krok 2
  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8
  Femto LDV Z8ZIEMER

  Femtosekundový laser ZIEMER FEMTO LDV Z8

  Femtosekundový laser FEMTO LDV Z8, ktorý sa používa pri metóde FEMTO Z-PRELEX je najnovším laserom z dielne švajčiarskej značky Ziemer. Od iných laserov sa odlišuje tým, že umožňuje komplexnú chirurgiu rohovky.

  euro
  Cena FEMTO Z-PRELEX:995 1495/ oko
  Objednajte sa ešte dnes Máte o operáciu záujem? Radi Vás vyšetríme a poskytneme konzultáciu.

  Naši spokojní klienti

  Maxime Fortier

  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

  Maxime Fortier
  útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
   
  Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
  Viac informácií
  Maxime Fortier

  Oliver Ekman Larsson

  kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

  Oliver Ekman Larsson
  Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
  Viac informácií
  Oliver Ekman Larsson

  Ivan „Tuli“ Vojtek

  herec Slovenského národného divadla

  Ivan „Tuli“ Vojtek
  Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
  Viac informácií
  Ivan „Tuli“ Vojtek

  Richard Pánik

  hokejista, Arizona Coyotes

  Richard Pánik
  Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
   
  Viac informácií
  Richard Pánik

  Ján Sýkora

  hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

  Ján Sýkora
  Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
  Viac informácií
  Ján Sýkora

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná

  basketbalové reprezentantky

  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
  Viac informácií
  Vanda Kozáková a Dominika Drobná
  zobraziť všetky referencie
   

  + PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

  Peter Vorčák, 14. 5. 2023

  Peter Vorčák, 14. 5. 2023

  Vašej klinike vBanskej Bystrici patrí veľké ďakujem, príjemnému personálu celej kliniky, sestričkám a hlavne doktorovi Mrázovi, ktorý ma operoval. Operácia FEMTO Z-Prelex oboch...
  Radovan Kolnik, 11. 5. 2023

  Radovan Kolnik, 11. 5. 2023

  Dobrý deň. chcel by som sa poďakovať iClinic za dobru prácu. Štyri roky som rozmýšľal nad operáciou a som rád, ze to mam za sebou. Hneď na ďalší deň po operácii som videl...
  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Táňa šalapová, 15. 03. 2023

  Chcem poďakovať doktorovi Marcinovi z Košíc za skvelé a podrobne vyšetrenie oči. Som maximálne spokojná, odchádzala som s úsmevom na tvári. :) Vrelo odporúčam každému.
  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Vladimír Kováč, 10. 3. 2023

  Dobrý deň. Nedávno som na vašej klinike absolvoval nie jednoduchú operáciu šedého zákalu. Náročná bola hlavne preto, že pre nedostatok odvahy som to odkladal na poslednú...
  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  Katarína Vojnová, 20. 2. 2023

  18 rokov som nosila multifokálne okuliare. Už dlhšiu dobu som váhala, či investovať do ďalších okuliarov, alebo sa podrobiť operácii očí. Moja dcéra je oftalmologička a na základe...
  Milan, 16. 2. 2023

  Milan, 16. 2. 2023

  Dobrý deň, chcem sa POĎAKOVAŤ pani doktorke a aj sestričkám - milý prístup, všetko pred vyšetreniami vysvetlené a aj pred operáciou všetko vysvetlené. Vyšetrenia a aj...

  zobraziť všetky referencie

  Aké máte ťažkosti?

   

  1. Kvalifikovaní odborníci
  2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
  3. Maximálna bezpečnosť
  4. Operácie bez bolesti 
  5. Garancia najlepších cien

  6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
  7. Najmodernejšie technológie
  8. Najväčšia očná klinika v SR
  9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

   

  Partneri