Lasek - excimerový laser

Používa sa na korekciu refrakčných chýb oka.

Lasek - excimerový laser

Excimerový laser sa používa na korekciu refrakčných chýb oka a jeho úlohou je úprava povrchu rohovky tak, aby operácia vyústila do ostrejšieho a jasnejšieho videnia pacienta. Technológia Lasek sa využíva už vyše 20 rokov a prináša so sebou mnoho výhod.

Priebeh operácie

 1. Operácia prebieha v lokálnej anestézii, do oka sú pred zákrokom nakvapkané znecitlivujúce očné kvapky.
 2. Na epitel rohovky sa na dobu 30 sekúnd aplikuje 20 % alkohol.
 3. Epitel rohovky mechanicky odstránime. V minulosti sa po zákroku epitel priklopil späť na rohovku, tento krok však často viedol k pooperačným komplikáciám pri hojení, preto sa v súčasnosti odstraňuje kompletne.
 4. Laserom vytvarujeme rohovku do požadovanej formy.
 5. Na oko je aplikovaný prípravok proti jazveniu rohovkového tkaniva a kontaktná šošovka, pod ktorou sa oko hojí.

Výhody excimerového lasera

Operácia technológiou Lasek má nesporné výhody:
 • prebieha v lokálnej anestéze
 • trvá približne 15 minút
 • nevyžaduje si hospitalizáciu, hneď po operácií odchádzate domov
 • laser pri operácií využíva eye tracking systém promptne reagujúci na pohyb oka, vďaka čomu nedôjde k jeho poškodeniu
 • videnie sa ustáli do mesiaca
 • kontinuálne odstránenie dioptrií so stabilnými laserovými pulzami. Nie je nutné dohladiť rohovku.
 • oko je po operácii 2-3 dni citlivé a svetloplaché.

Pre koho je operácia excimerovým laserom vhodná

Pre podstúpenie operácie excimerovým laserom je potrebné splniť tieto požiadavky:
 • vek viac ako 18 rokov
 • stabilná dioptrická chyba oka
 • žiadne rizikové zmeny na sietnici ani ochorení rohovky (herpetické infekcie, degeneratívne choroby,
 • keratokonus)
 • žiadne reumatické choroby, pokročilú cukrovku, ťažké poškodenie pečene, závažné poruchy imunity a pod.

Operácia sa tiež neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, pacientom s kardiostimulátorom a pacientom so sklonom k tvorbe nadmerných jaziev. O vhodnosti podstúpenia zákroku však rozhodne lekár po vyšetrení.

Riziká a obmedzenia

Ako každá operácia, aj metóda Lasek môže mať na organizmus človeka nežiaduce vedľajšie účinky. Pooperačné komplikácie sú individuálne, často však dochádza k slzeniu, pocitu rezania a pálenia oka, bolesti, začervenaniu, citlivosti na svetlo, opuchom či pocitu cudzieho telieska v oku. Postupným hojením však problémy ustávajú.

Pre úspešnú liečbu bez komplikácií je potrebné dodržiavať pokyny lekára a v určených časoch absolvovať kontroly. Aj napriek ostrému videniu je nutné aplikovať očné kvapky, aby sa stav zraku úplne stabilizoval.

Po absolvovaní operácie nie je vhodné plávať a hrať kontaktné športy, navštevovať saunu, solárium čo soľné jaskyne.

ALLEGRETTO WAVELIGHT® EYE Q 400HZ BLUE LINE

Na čo je určený

Allegreto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue Line je excimerový laser určený na korekciu dioptrických chýb - krátkozrakosťďalekozrakosťastigmatizmus, ale aj keratokonus (pri kombinovanej liečbe s CXL metódou).

Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line
Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line

Výhody

V iClinic používame lasery od nemeckej firmy Wavelight AG., ktoré ako jediné na svete majú FDA certifikát na všetky dioptrické chyby oka. Ide zároveň o najrýchlejšie lasery s FDA certifikátom. Túto technológiu charakterizuje bezpečnosť, presnosť a rýchlosť.

1. Bezpečnosť

Bezpečnosť a vylúčenie poškodenia zdravia je prvotnou podmienkou pre celkový úspech operácie. Vďaka sofistikovanej technológií Perfect Pulse je zaručené, že aj keď pohnete okom, lúče sa dostanú tam, kam majú. Rýchly eye tracking system sleduje polohu oka 400-krát za sekundu, takže lúče sú umiestňované len na správne miesta. Inteligentným rozložením zásahov na rohovke sa tak predchádza jej spáleniu. 

2. Presnosť
Na základe vstupného vyšetrenia vytvoríme profil liečby s požadovaným výsledkom. Ten sa potom premieta do iba 0,68 mm tenkého laseru, ktorý jemne tvaruje povrch rohovky. Rovnomerná energia lúča je stále kontrolovaná, čím sa zabezpečí hladký povrch rohovky, kvalitnejšie výsledky a kratšia doba hojenia.

3. Rýchlosť
Rýchlosť úpravy rohovky do požadovaného tvaru je optimalizovaná, čo znižuje riziko infekcie pri vystavení rohovky vzduchu. Vyššia rýchlosť samotnej operácie vďaka zredukovaniu dehydratácie oka a jeho menšej stresovej záťaži tiež znamená nižšiu dobu hojenia a vyššiu kvalitu videnia aj za súmraku.
Naši spokojní klienti

Dávid Skokan

slovenský hokejový útočník

Dávid Skokan
Včera som sa rozhodol podstúpiť operáciu oči v iClinic Bratislava u pána doktora Iva Ďurkoviča. V prvom rade ,musím vyzdvihnúť prístup personálu a ľudskosť všetkých ľudí. V druhom rade prácu pána doktora Iva, operácia bola bezbolestná, takže kto sa boji NEMUSÍ. Ako profesionálny hokejista a bývali Slovenský reprezentant som dostal od spoluhráčov super referencie na iClinic a keďže ako športovec musím byť 100% zdravotne v poriadku rozhodol som sa pre operáciu. Pána doktora Iva Ďurkoviča poznám z hokeja je to veľký fanúšik a skvelý človek a preto mu veľmi pekne Ďakujem za všetko .Ďakujem aj spoluhráčovi Dávidovi Bucovi ,ktorý mi to odporučil .
Ešte raz ĎAKUJEM.
Viac informácií
Dávid Skokan

Dušan Cinkota

slovenský divadelný a filmový herec

Dušan Cinkota
Do očnej kliniky iClinic zavítal aj známy slovenský divadelný, filmový a dabingový herec Dušan Cinkota (na foto vpravo), ktorý svoj hlas prepožičal aj Chandlerovi z nezabudnuteľného seriálu Priatelia. Dôvod jeho návštevy bol jednoduchý – Dušan sa rozhodol zbaviť dioptrických okuliarov. Bezbolestnú operáciu očí absolvoval u nášho pána doktora MUDr. Iva Ďurkoviča.
Viac informácií
Dušan Cinkota

Ivan Dornič

bývalý slovenský hokejový útočník, v súčasnosti hokejový tréner

Ivan Dornič
Legenda Slovana Bratislava a československého hokeja, Ivan Dornič navštívil kliniku iClinic, kde mu bolo spravené kompletné očné vyšetrenie. S pánom doktorom Ďurkovičom si natoľko rozumel, že sa spolu postavili na ľad a dopriali si ranný hokejový tréning.
Viac informácií
Ivan Dornič

Michal Zátorský

12-násobný majster Slovenska v boxe

Michal Zátorský
Aby Michal mohol ísť cieľavedome za svojim cieľom, rozhodol sa zbaviť krátkozrakosti. V iClinic preto u doktora MUDr. Ďurkoviča podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí metódou ReLEx SMILE 3D - bez pálenia rohovky excimerom a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Michal je človek, ktorý sa nevzdáva a vždy si ide za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo si druhí o tom myslia. Jeho cieľom je byť najlepším. Takto sa v skratke opísal Michal Zátorský, niekoľkonásobný majster Slovenska v boxe, bývalý reprezentant, víťaz Svetového pohára v Litve, bronzový medailista Majstrovstiev Európy a taktiež účastník ???????? Európskych hier v Baku 2015.
Viac informácií
Michal Zátorský

Paľo Drapák

spevák a basgitarista skupiny Metalinda

Paľo Drapák
Paľo Drapák úspešne absolvoval u nás operáciu očí metódou FEMTO Z-Prelex.  Vďaka tomuto zákroku nebude viac potrebovať okuliare ani do blízka a ani do diaľky. Na záver nemohla chýbať ani spoločná fotka.
Viac informácií
Paľo Drapák

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Jana Andrušková, 5. 6. 2024

Jana Andrušková, 5. 6. 2024

Som 2 týždne po operácii a vidím lepšie ako som videla s okuliarmi. Najlepšia investícia a najlepšie rozhodnutie v živote. Odporúčam každému, koho okuliare obmedzujú a nevedia...
Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Jana Zacharová, 13. 5. 2024

Týmto by som sa chcela poďakovať MUDr. Ďurkovičovi za perfektne vykonanú operáciu, je to moc milý lekár azároveň aj celému kolektívu za ich úžasný prístup kpacientom....
Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Marko Ševčík, 11. 3. 2024

Z-Lasik Premium v Banskej Bystrici. Bezbolestná operácia, ktorá trvala 5 minút. Po operácii na druhý deň som videl hneď ostro. Ďakujem veľmi pekne MUDr. Ďurkovičovi za prístup a za...
Ján Uhrík, 28. 2. 2024

Ján Uhrík, 28. 2. 2024

MUDr. Ďurkovič je frajer, včera ma operoval dve oči ako nič, trifokálne vnútroočné šošovky a dnes vidím ako rys ostrovid. Profi personál, všetko išlo ako po masle, veľká...
Marián Amrich, 16. 2. 2024

Marián Amrich, 16. 2. 2024

16. 02. 2024 som absolvoval laserovú operáciu, s ktorej výsledkom som 100 % spokojný a nesmierne vďačný hlavne pani doktorke MUDr. Krnáčovej a sestričkám na recepcii za profesionálny a...
Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Dalibor Slemenský, 23. 1. 2024

Prial by som si, aby bolo viac takýchto skvelých doktorov na Slovensku, ako je pán doktor Ďurkovič. Prístup doktora a jeho tímu, ktorý ho sprevádza je vysoko profesionálny, empatický a...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri