Lasek - excimerový laser

Používa sa na korekciu refrakčných chýb oka.

Lasek - excimerový laser

Excimerový laser sa používa na korekciu refrakčných chýb oka a jeho úlohou je úprava povrchu rohovky tak, aby operácia vyústila do ostrejšieho a jasnejšieho videnia pacienta. Technológia Lasek sa využíva už vyše 20 rokov a prináša so sebou mnoho výhod.

Priebeh operácie

 1. Operácia prebieha v lokálnej anestézii, do oka sú pred zákrokom nakvapkané znecitlivujúce očné kvapky.
 2. Na epitel rohovky sa na dobu 30 sekúnd aplikuje 20 % alkohol.
 3. Epitel rohovky mechanicky odstránime. V minulosti sa po zákroku epitel priklopil späť na rohovku, tento krok však často viedol k pooperačným komplikáciám pri hojení, preto sa v súčasnosti odstraňuje kompletne.
 4. Laserom vytvarujeme rohovku do požadovanej formy.
 5. Na oko je aplikovaný prípravok proti jazveniu rohovkového tkaniva a kontaktná šošovka, pod ktorou sa oko hojí.

Výhody excimerového lasera

Operácia technológiou Lasek má nesporné výhody:
 • prebieha v lokálnej anestéze
 • trvá približne 15 minút
 • nevyžaduje si hospitalizáciu, hneď po operácií odchádzate domov
 • laser pri operácií využíva eye tracking systém promptne reagujúci na pohyb oka, vďaka čomu nedôjde k jeho poškodeniu
 • videnie sa ustáli do mesiaca
 • kontinuálne odstránenie dioptrií so stabilnými laserovými pulzami. Nie je nutné dohladiť rohovku.
 • oko je po operácii 2-3 dni citlivé a svetloplaché.

Pre koho je operácia excimerovým laserom vhodná

Pre podstúpenie operácie excimerovým laserom je potrebné splniť tieto požiadavky:
 • vek viac ako 18 rokov
 • stabilná dioptrická chyba oka
 • žiadne rizikové zmeny na sietnici ani ochorení rohovky (herpetické infekcie, degeneratívne choroby,
 • keratokonus)
 • žiadne reumatické choroby, pokročilú cukrovku, ťažké poškodenie pečene, závažné poruchy imunity a pod.

Operácia sa tiež neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, pacientom s kardiostimulátorom a pacientom so sklonom k tvorbe nadmerných jaziev. O vhodnosti podstúpenia zákroku však rozhodne lekár po vyšetrení.

Riziká a obmedzenia

Ako každá operácia, aj metóda Lasek môže mať na organizmus človeka nežiaduce vedľajšie účinky. Pooperačné komplikácie sú individuálne, často však dochádza k slzeniu, pocitu rezania a pálenia oka, bolesti, začervenaniu, citlivosti na svetlo, opuchom či pocitu cudzieho telieska v oku. Postupným hojením však problémy ustávajú.

Pre úspešnú liečbu bez komplikácií je potrebné dodržiavať pokyny lekára a v určených časoch absolvovať kontroly. Aj napriek ostrému videniu je nutné aplikovať očné kvapky, aby sa stav zraku úplne stabilizoval.

Po absolvovaní operácie nie je vhodné plávať a hrať kontaktné športy, navštevovať saunu, solárium čo soľné jaskyne.

ALLEGRETTO WAVELIGHT® EYE Q 400HZ BLUE LINE

Na čo je určený

Allegreto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue Line je excimerový laser určený na korekciu dioptrických chýb - krátkozrakosťďalekozrakosťastigmatizmus, ale aj keratokonus (pri kombinovanej liečbe s CXL metódou).

Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line
Allegretto Wavelight® Eye Q 400Hz Blue line

Výhody

V iClinic používame lasery od nemeckej firmy Wavelight AG., ktoré ako jediné na svete majú FDA certifikát na všetky dioptrické chyby oka. Ide zároveň o najrýchlejšie lasery s FDA certifikátom. Túto technológiu charakterizuje bezpečnosť, presnosť a rýchlosť.

1. Bezpečnosť

Bezpečnosť a vylúčenie poškodenia zdravia je prvotnou podmienkou pre celkový úspech operácie. Vďaka sofistikovanej technológií Perfect Pulse je zaručené, že aj keď pohnete okom, lúče sa dostanú tam, kam majú. Rýchly eye tracking system sleduje polohu oka 400-krát za sekundu, takže lúče sú umiestňované len na správne miesta. Inteligentným rozložením zásahov na rohovke sa tak predchádza jej spáleniu. 

2. Presnosť
Na základe vstupného vyšetrenia vytvoríme profil liečby s požadovaným výsledkom. Ten sa potom premieta do iba 0,68 mm tenkého laseru, ktorý jemne tvaruje povrch rohovky. Rovnomerná energia lúča je stále kontrolovaná, čím sa zabezpečí hladký povrch rohovky, kvalitnejšie výsledky a kratšia doba hojenia.

3. Rýchlosť
Rýchlosť úpravy rohovky do požadovaného tvaru je optimalizovaná, čo znižuje riziko infekcie pri vystavení rohovky vzduchu. Vyššia rýchlosť samotnej operácie vďaka zredukovaniu dehydratácie oka a jeho menšej stresovej záťaži tiež znamená nižšiu dobu hojenia a vyššiu kvalitu videnia aj za súmraku.
Naši spokojní klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

Oliver Ekman Larsson
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
Viac informácií
Oliver Ekman Larsson

Ivan „Tuli“ Vojtek

herec Slovenského národného divadla

Ivan „Tuli“ Vojtek
Aj "Tuli" má už laserovú operáciu úspešne za sebou. Absolvoval bezbolestný operačný zákrok metódou FEMTO Z-Prelex, vďaka ktorej nepotrebuje viac okuliare ani do blízka a ani do diaľky a ani na strednú vzdialenosť. Po prvej pooperačnej kontrole Tuli zlomil a vyhodil svoje okuliare na čítanie a odišiel z iClinic s úplne novými okuliarmi - slnečnými, ktoré od nás dostávajú pacienti po operácii ako darček zadarmo. Tulimu ďakujeme za dôveru a prajeme ešte množstvo hereckých úspechov.
Viac informácií
Ivan „Tuli“ Vojtek

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
 
Viac informácií
Richard Pánik

Ján Sýkora

hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Ján Sýkora
Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Ján Sýkora

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
Viac informácií
Vanda Kozáková a Dominika Drobná
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Iveta Klačanská, 1. 2. 2023

Iveta Klačanská, 1. 2. 2023

V zariadení iClinic Bratislava som absolvovala operáciu - výmena vnútroočnej šošovky u MUDr. Iva Ďurkoviča. Výborný profesionálny prístup, flexibilita riešení,...
Mária Kutková, 1. 2. 2023

Mária Kutková, 1. 2. 2023

Dňa 24. 1. 2023 som bola operovaná na iClinic Banská Bystrica. Operovali mi obe oči súčasne. Ľutujem, že som nešla skôr, lebo moje videnie sa neskutočne zlepšilo ato, že nepotrebujem okuliare je...
Kseňák, 30. 1. 2023

Kseňák, 30. 1. 2023

Operácia bola bezbolestná, skvelý prístup personálu a doktora. Videnie sa zlepšuje hneď po operácii. Odporúčam
Milan Krupa, 23. 1. 2022

Milan Krupa, 23. 1. 2022

Touto formou sa chcem poďakovať celému Tímu iClinic Košice za prijemný a profesionálny prístup a hlavne veľké ďakujem pánovi MUDr. Ivovi Ďurkovičovi za skvelú operáciu oboch...
Andrea Šablová. 22. 1. 2023

Andrea Šablová. 22. 1. 2023

Dňa 18.12.2022 sa môj manžel podrobil operácii. Teší sa, že po 47 rokoch je konečne bez okuliarov. On bol už posledný z rodiny, ktorý ešte neabsolvoval operáciu v iClinic. Prvý bol...
Monika Hrabovecká, 9. 1. 2023

Monika Hrabovecká, 9. 1. 2023

Oceňujem profesionálny prístup lekárov a personálu v iClinic v Košiciach. S výsledkom operácie som maximálne spokojná. Zákrok je rýchly a bezbolestný, vrelo...

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri