SME OTVORENÍ. Aj naďalej fungujeme v bežnom režime bez obmedzení. Viac info

Prístrojové vybavenie

komplexné očné vyšetrenie

Prístrojové vybavenie

OCULUS MESOTEST II

OCULUS MESOTEST II

sme jediné refrakčné laserové centrum, ktoré disponuje s týmto prístrojom, ktorý slúži na dokonalejšie meranie ostrosti zraku.

MESOTEST II je prístroj na meranie ostrosti zraku za súmraku (za šera) a citlivosti na oslnenie. Vyšetrenie sa prevádza pomocou značiek rôzneho kontrastu. Tieto značky sú ponúknuté na pozadí s malou svetlosťou. Jas pozadia je 0,032 cd/m bez použitia oslnenia a 0,001 cd/m s oslnením. Toto zodpovedá jasu, ktorý pripadá do úvahy za súmraku alebo v noci. Ako skúšobná značka sa používa Landoltov prstenec podľa DIN 58220-T1. Zraková ostrosť pri malom jase klesá, preto sa používa stupeň vizusu 0,1. K dispozícii sú 4 rozdielne kontrastné stupne a to: 1:23/1:5/1:2,7/1:2. Kontrast znamená pomer jasu značky k jasu pozadia. Kontrastné stupne sú ponúknuté s oslnením a bez oslnenia. Vedľa testovacieho poľa je pod uhlom 3 zabudovaný zdroj oslnenia. Podľa nastaveného testu sa toto automaticky aktivuje. Oslnenie simuluje situáciu, ktorá vznikne u protiidúceho vozidla s naplno rozsvietenými reflektormi. Intenzita oslňujúceho svetla je 0,35 luxov. Mesotest II. má zabudované 3 sady mínus skiel. Tieto umožňujú stanovenie tzv. nočnej myopie. Týmto existuje možnosť túto nočnú myopiu kompenzovať. Obsluha Mesotest-u II. prebieha pomocou externej obslužnej jednotky osvieteným LCD- modulom. Obsluha sa dá realizovať i pomocou PC- so softwarovým modulom. Vyšetrenie zrakovej ostrosti za súmraku a citlivosti na oslnenie predstavuje dôležité doplnkové vyšetrenie ku skúške zrakovej ostrosti pri dennom svetle, špeciálne pre posúdenie spôsobilosti jazdy v tme. Tiež sa doporučuje ako pred a pooperačné vyšetrenie u pacientov s IOL (vnútroočná šošovka) a pacientov refrakčnej chirurgie, tiež pri predpise zafarbených okuliaroch skiel.


Pentacam®

PENTACAM ®

Pomáha presne opísať stav predného segmentu oka, t.j. časti oka od rohovky po sklovec. detailne zobrazí hrúbku rohovky, vytvorí mapu prednej aj zadnej plochy rohovky, komorový uhol, šošovku, ciliárne svalstvo a ďalšie. prístroj rmy ocUlUs nazvaný pentacam je unikátnou kombináciou presnej mechaniky, dokonalého softvéru a mohutného výpočtového výkonu. meranie prebieha rýchlo a bezkontaktne!
 

PENTACAM = 5 dôležitých funkcií:

  • Scheimpflugova kamera
  • 3D analyzátor prednej komory (napr. komorový uhol, hĺbka prednej komory oka, objem komory, atď.)
  • analyzátor zakalenie šošovky a rozsahu sivého zákalu (katarakty)
  • densitometrie topograf rohovky prednej aj zadnej plochy rohovky
  • celoplošná pachymetria (celoplošné meranie rohovky).ENDOTELOVÝ MIKROSKOP TOMEY

ENDOTELOVÝ MIKROSKOP TOMEY®

Dokáže odhaliť veľmi detailne stav spodnej vrstvy rohovky oka štruktúru a kvalitu tzv. endotelu. práve bunky endotelu sú zodpovedné za výživu rohovky oka a zabezpečenie jej transparentnosti. Vyšetrenie má veľký význam pred očnými operáciami napr. pred operáciou sivého zákalu, refrakčnou výmenou šošovky, implantáciou vnútroočnej šošovky či pred laserovým zákrokom. Ak je počet buniek níz- ky alebo majú nevhodnú štruktúru, lekár navrhne iné riešenie zákroku. tým predchádzame komplikáciám a zaisťujeme vašu bezpečnosť. Vyšetrenie na endotelovom mikroskope sa ďalej používa pri diagnostike vrodených vád rohovky tzv. dystrosou, ktoré sa prejavujú väčšinou až v dospelosti alebo aj v pokročilom veku. Vyšetrenie je bezkontaktné a trvá pár minút. Pre pacienta je úplne bezbolestné a nijako ho nezaťažuje. rohovku možno tiež chrániť a to najmä správnou životosprávou a obmedzením rizikových faktorov, medzi ktoré patrí fajčenie a pobyt v zafajčených miestnostiach, cukrovka, nebezpečné žiarenie, pobyt v klimatizovaných miestnostiach a zlé ovzdušie.


FUNDUSKAMERA: NIDEK AFC 230 / 210

FUNDUSKAMERA: NIDEK AFC 230 / 210

Nemydriatická funduskamera AFC-210 obsahuje všetky funkcie, potrebné pre jednoduché a rýchle získanie obrazu sietnice oka a jeho vyhodnotenie. Ku komfortu obsluhy prispieva hlavne automatické zaostrovanie na sietnicu. Prístroj umožňuje zachytávať aj stereosnímky a tiež vytvárať tzv. panoramatické snímky, zachytávajúce aj periférne oblasti sietnice. Umožňuje tiež robiť snímky predného segmentu oka. Použitý kvalitný fotoaparát sníma obrázky s veľmi vysokým rozlíšením, ktoré je možné pohodlne vyhodnocovať a editovať obslužným softvérom. Súčasťou softvéru je aj databáza pacientov, do ktorej je možné snímky prehľadne ukladať a podľa potreby v nej rýchlo vyhľadávať.

OCT retinálna tomografia

OCT RETINÁLNA TOMOGRAFIA

Skener sietnice so simultánnym OCT a SLO obrazom. Ďalšími atribútmi RS-3000 sú vysoká kvalita obrazu, dosiahnutá pokrokovou metódou redukcie šumu, vysoká rýchlosť skenovania (53 000 A-skenov/sek), 3-D obraz za 1,6 sek., jednoduchosť obsluhy - automatické zaostrovanie. Výkonný softvér, umožňujúci ukladanie zmeraných výsledkov a podrobnú analýzu zosnímaných obrázkov sietnice v šiestich vrstvách. Následné vyšetrenia s identickými parametrami umožňujú sledovanie a porovnávanie priebehu patologických zmien na sietnici.


TONOPACHY TM NT-530P Bezkontaktný tonometer s pachymetrom

TONOPACHY TM NT-530P

Bezkontaktný tonometer s pachymetrom.

Prístroj kombinuje meranie hrúbky rohovky a vnútroočného tlaku, to všetko bezkontaktne. Tonopachy ihneď po meraní vypočíta skorigovaný vnútroočný tlak s ohľadom na hrúbku rohovky. Prístroj disponuje 3D (trojrozmerná - v osiach x, y, z) automatickou lokalizáciou meraného oka, automatickou reguláciou intenzity vyfukovaného prúdu vzduchu, elektricky ovládanou bradovou opierkou, vstavanou tlačiareňou a výklopným, farebným LCD displejom. Vyšetrenie je veľmi rýchle a pohodlné, tak ako pre vyšetrujúceho, tak i pre pacienta.


Máte záujem o konzultáciu alebo vyšetrenie?

Objednajte sa ešte dnes
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

+421 918 997 473
Bratislava
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
Bratislava
(pooperačné kontroly a ambulancia)

+421 917 915 380
Banská Bystrica

+421 911 125 771
Skalica

Online objednávka

Naši spokojní klienti

Maxime Fortier

útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals

Maxime Fortier
útočník hokejového tímu iClinic Bratislava Capitals, účastník kanadskej hokejovej reprezentácie majstrovstiev sveta hokejovej 17-tky a 20-tky, hráč kanadskej ligy QMJHL aj zámorských líg ECHL a AHL
 
Počas bojov o miestenku do play off zápasov nadnárodnej európskej ICE hokejovej ligy podstúpil na našej očnej klinike útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Maxime Fortier laserovú operáciu očí metódou Z-LASIK Z 3D, ktorá je najnovšou metódou v oblasti refrakčnej chirurgie a koriguje krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Už na druhý deň po zákroku Maxim trénoval na ľade so svojimi spoluhráčmi. Maximovi ďakujeme, že zveril svoj zrak do rúk našich odborníkov a prajeme mu ešte mnoho strelených gólov!
Viac informácií
Maxime Fortier

Oliver Ekman Larsson

kapitán švédskej hokejovej reprezentácie

Oliver Ekman Larsson
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 (MS) našu očnú kliniku navštívil kapitán švédskeho hokejového tímu Oliver Ekman Larsson kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019, obranca a kapitán hokejového klubu NHL Arizona Coyotes v sezóne 2018/2019. Účastník elitného tímu MS navštívil našu kliniku z dôvodu akútneho zrakového problému, ktorý sme mu pomohli v krátkom čase vyriešiť. Mimochodom, jeden zo štyroch gólov Švédska na šampionáte strelil on a to iba deň po ošetrení na našej klinike. Oliver, ďakujeme za dôveru a prajeme veľa hokejových úspechov!
Viac informácií
Oliver Ekman Larsson

Richard Pánik

hokejista, Arizona Coyotes

Richard Pánik
Richard v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube Arizone Coyotes. Richard u nás absolvoval operáciu očí najmodernejšou metódou Relex Smile 3D, ktorou sme ho zbavili dioptrií do diaľky. Ďakujeme Richardovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov s ostrým zrakom!
 
Viac informácií
Richard Pánik

Ján Sýkora

hokejový útočník, HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Ján Sýkora
Aj hokejisti potrebujú mať ostrý zrak. Svoju dôveru vložil do rúk nášho pána doktora Iva Ďurkoviča aj slovenský hokejový útočník Ján Sýkora súčasne pôsobiaci v klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Na našej očnej klinike úspešne absolvoval bezbolestnú operáciu Z-Lasik. Jano, držíme palce a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Ján Sýkora

Vanda Kozáková a Dominika Drobná

basketbalové reprezentantky

Vanda Kozáková a Dominika Drobná
Basketbalové reprezentantky Vanda Kozáková a Dominika Drobná podstúpili na našej klinike najmodernejší, bezbolestný laserový zákrok metódou Relex Smile 3D. Dievčatám ďakujeme za dôveru a veríme, že s ostrým zrakom dosiahnu ešte lepšie športové úspechy. Držíme palce!
Viac informácií
Vanda Kozáková a Dominika Drobná

Marek Viedenský

hokejista, HC Slovan Bratislava

Marek Viedenský
Marek v súčasnosti pôsobí ako útočník v klube HC Slovan Bratislava. Spolu so svojou manželkou Ivanou absolvovali u nás laserovú operáciu očí najnovšou, bezbolestnou metódou Relex Smile. Marek dodržal tradíciu a priniesol ako darček svoj dres pre doktora Ďurkoviča. Ďakujeme Marekovi za dôveru a prajeme veľa športových úspechov.
Viac informácií
Marek Viedenský
zobraziť všetky referencie
 

+ PRIDAJTE SVOJU REFERENCIU

Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

Bronislava Petrovská, 10. 2. 2020

Zdravím, transplantáciu šošoviek som absolvovala 10. 2. 2020 a konečne som sa zbavila okuliarov, síce to stále nie je 100%-né, ale je to veľká zmena. Z operácia som mala veľký...
Antónia Snopková, 1. 5. 2020

Antónia Snopková, 1. 5. 2020

Ďakujem pánovi doktorovi Ďurkovičovi za perfektnú operáciu očí. Po telefonickom dohovore a po dodatočnom upresnení termínu operácie mi pán doktor implantoval umelé...
Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

Ľubomír Záň, 7. 6. 2020

S veľkou úctou chcem poďakovať MUDr. Ďurkovičovi a spol. za operáciu a všetko ostatné pred operáciou a po operácii. ĎAAAAAAKUJEM aodporúčam. Sme zOravy, boli sme veľmi milo prekvapení,...
Alena Klvanova, 3. 6. 2020

Alena Klvanova, 3. 6. 2020

Prežívam po narodení mojej dcéry, druhýkrát najkrajšie obdobie svojho života. V roku 2016 som mala úraz. Viac nechcem spomínať na udalosť, ktorú chcem vymazať zo svojho života tak,...
Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

Sergej Zápotocký, 13. 6. 2020

Celému kolektívu kliniky iClinic Banská Bystrica na čele s pánom doktorom Ďurkovičom sa chcem úprimne poďakovať za ľudský a zároveň vysoko profesionálny prístup pred, pri a po...
Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

Silvia Šimáková, 23. 6. 2020

Veľmi pekne ďakujem za starostlivosť, prístup a profesionalitu. Operáciu som zvažovala roky a jediné, čo ľutujem je, že som sa nerozhodla skôr. Okuliare som si v deň operácie dala dolu a viac už nenasadila....

zobraziť všetky referencie

Aké máte ťažkosti?

10 dôvodov prečo si vybrať práve nás

1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
2. Garancia najlepších cien
3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
4. Doživotná záruka
5. Najnovšie operačné technológie

6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
8. Bez čakacích lehôt
9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)

 

Partneri