Blog

aktuality z iClinic

Nový dezinfekčný roztok Aqvitox-D: Revolúcia v očnej chirurgii

Od Redakcia - Medicínsky recenzent: MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH

V očnej klinike iClinic sme dosiahli významný pokrok v oblasti očnej chirurgie tým, že sme ako prvá klinika na svete použili nový dezinfekčný roztok Aqvitox-D pri operáciách očí. Tento inovatívny roztok prináša množstvo výhod, ktoré zlepšujú bezpečnosť a efektivitu očných operácií.

Aqvitox-D je špeciálne vyvinutý dezinfekčný roztok, ktorého hlavnou zložkou je chlórdioxid, známy svojimi silnými antimikrobiálnymi vlastnosťami. Tento roztok účinne ničí baktérie, vírusy a plesne, čím minimalizuje riziko infekcie počas a po operácii. Okrem toho je Aqvitox-D slovenský výrobok, ktorý má veľký potenciál stať sa štandardom v očnej chirurgii nielen na Slovensku, ale aj globálne.

Nový dezinfekčný roztok Aqvitox-D

Zakladateľ a vedúci očný lekár siete očných kliník iClinic MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH s pacientom a vynálezcom dezinfekčného roztoku Aqvitox-D, pánom Vozárom po operačnom zákroku.
 

V čom spočíva unikátnosť roztoku Aqvitox-D

1. Vysoká účinnosť


Aqvitox-D ponúka vynikajúcu antimikrobiálnu účinnosť, čo z neho robí ideálnu voľbu pre očné operácie. Je schopný zničiť široké spektrum patogénov, čo zaručuje vyššiu bezpečnosť pacientov.


2. Bezpečnosť pre oči


Roztok Aqvitox-D je navrhnutý tak, aby bol bezpečný pre citlivé tkanivo oka. Jeho zloženie minimalizuje riziko podráždenia a je šetrné k oku, čo je obzvlášť dôležité pri očných operáciách.


3. Rýchla rekonvalescencia


Použitie Aqvitox-D prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu po operácii. Vďaka svojej účinnosti v prevencii infekcií pacienti zažívajú menej komplikácií a môžu sa rýchlejšie vrátiť k svojim bežným aktivitám.


4. Inovatívne riešenie


Ako prvá očná klinika na svete, ktorá použila Aqvitox-D, sme hrdí na to, že prinášame najmodernejšie a najbezpečnejšie riešenia pre našich pacientov. Tento roztok predstavuje ďalší krok vpred v oblasti očnej chirurgie a demonštruje náš záväzok k inováciám a kvalite starostlivosti.


Porovnanie s bežne používanými roztokmi

Bežne používané dezinfekčné roztoky v očnej chirurgii často obsahujú povidón-jód alebo iné antiseptiká, ktoré môžu mať obmedzenú účinnosť proti niektorým mikroorganizmom a môžu spôsobovať podráždenie očného tkaniva. Na rozdiel od nich, Aqvitox-D, založený na chlórdioxide, ponúka širšie spektrum antimikrobiálnej aktivity a je zároveň šetrnejší k očiam. Jeho zloženie minimalizuje riziko podráždenia a poskytuje lepšiu ochranu pred infekciami.

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH, zakladateľ a hlavný lekár očnej kliniky iClinic, ktorý sa podieľal na úprave pôvodnej receptúry roztoku, dodáva: „Aqvitox-D predstavuje významný krok vpred v očnej chirurgii. Jeho použitie výrazne znižuje riziko infekcií a umožňuje našim pacientom rýchlejšiu rekonvalescenciu. Sme hrdí na to, že sme prví na svete, ktorí tento roztok aplikovali v praxi.“


Budúcnosť očnej chirurgie s Aqvitox-D

Použitie nového dezinfekčného roztoku Aqvitox-D pri očných operáciách je prelomovým krokom v oblasti očnej chirurgie. Tento roztok prináša množstvo výhod, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort pacientov. Sme hrdí na to, že môžeme byť lídrami v implementácii inovatívnych riešení a poskytovať našim pacientom špičkovú starostlivosť.

Naša klinika sa neustále snaží zlepšovať služby a prinášať najmodernejšie technológie do praxe. Použitie Aqvitox-D pri očných operáciách je ďalším dôkazom nášho záväzku k inováciám a bezpečnosti. Naši odborníci sú pripravení poskytnúť vám najlepšiu možnú starostlivosť s využitím najnovších technológií.
 

Medicínsky recenzent

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH
MUDr. Ivo Ďurkovič, MPHOftalmológ, špecialista na laserovú refrakčnú chirurgiu, optiku, optometriu
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri