Blog

aktuality z iClinic

Sme hrdým partnerom hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals vstupujúceho do rakúskej nadnárodnej ligy

Od Redakcia -
Sme hrdým partnerom hokejového klubu iclinic bratislava capitals vstupujúceho do rakúskej nadnárodnej ligy

Očná klinika iClinic sa stala hrdým partnerom hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals. Súčasne rakúska nadnárodná hokejová liga dnes, 24. 4. 2020, schválila účasť iClinic Bratislava Capitals v tejto lige od začiatku sezóny 2020/2021. (Donedávna pôsobila táto liga pod názvom EBEL liga, ktorá v novej sezóne zmení názov podľa nového partnera). Prijatie CAPS do tejto ligy potvrdzuje kvalitu a profesionalitu klubu, keďže rozhodnutiu predchádzalo množstvo podmienok, ktoré bolo potrebné zo strany klubu splniť. CAPS sa tak stal iba štvrtým slovenským hokejovým klubom, ktorý si v histórii samostatnosti zahrá v nadnárodnej súťaži. V minulosti pôsobili v zahraničných ligách iba Lev Poprad a Slovan Bratislava  v KHL a Nové Zámky v maďarskej MOL lige.

Cieľom CAPS vstúpiť do tejto ligy je aj zvýšenie marketingovej hodnoty klubu, vzhľadom na to, že  hlavný akcionár klubu pôsobí v rámci svojich obchodných aktivít, okrem iného, aj na rakúskom trhu. Z tohto dôvodu vstupuje CAPS do najbližšej sezóny s novým názvom iClinic Bratislava Capitals. Hlavný akcionár  MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH sa stáva aj prezidentom klubu, pričom spolumajiteľ Mgr. Dušan Pašek sa stáva viceprezidentom a generálnym riaditeľom.

Okrem kvalitných zápasov v nadnárodnej súťaži je ďalším dôvodom vstupu CAPS do rakúskej ligy aj možnosť porovnávať sa v derby zápasoch s Viedňou alebo Znojmom, čo je podľa názoru vedenia klubu pre slovenské kluby výzva. Táto rakúska nadnárodná súťaž  je v európskom rebríčku návštevnosti hokejových súťaží siedma. Priemerná návštevnosť  zápasov základnej časti bola v poslednej sezóne 3 163 fanúšikov na zápas, pričom priemerná návštevnosť v slovenskej Tipsport lige bola 2 379 divákov a patrí jej deviata priečka. V lige pôsobia tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska.

Veríme, že atraktivita tejto nadnárodnej súťaže priláka na zápasy CAPS viac divákov, ako tomu bolo v našej historicky prvej sezóne 2019/2020. Domnievame sa, že táto zahraničná liga  bude zaujímavá nie len pre divákov, ale aj pre samotných hráčov, pre ktorých to môže byť odrazovým mostíkom pre ich ďalšiu hokejovú kariéru v zahraničných ligách.

Minimálny počet rokov, na aký kluby vstupujú do nadnárodnej súťaže, sú štyri. Pri nových účastníkoch sa však po sezóne hodnotí ich prínos. Plány pôsobenia iClinic Bratislava Capitals v súťaži sú však dlhodobé.

iClinic Bratislava Capitals začal písať svoju novú históriu v sezóne 2019/2020 a bol suverénnym lídrom druhej najvyššej súťaže. Zápasy hrával na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, a má záujem pokračovať na tomto štadióne aj ďalšiu sezónu. Štart novej sezóny je plánovaný na 18. septembra, avšak definitívny termín ovplyvní pandémia koronavírusu, pre ktorú 10. marca vedenie súťaže predčasne ukončilo sezónu 2019/2020.

Vyjadrenia jednotlivých funkcionárov:

Dr. Karl Safron, prezident ligy
"Veľmi nás teší, že môžeme v našej lige privítať iClinic Bratislava Capitals ako ďalší zahraničný klub za predpokladu, že splnia do 4. mája ešte nejaké povinnosti. Naša liga a jej kluby sú presvedčené, že klubom iClinic Bratislava Capitals získali medzi seba člena s veľkým potenciálom. Týmto rozhodnutím sme urobili ďalší dôležitý krok k úspešnej budúcnosti.“

Christian Feichtinger, generálny riaditeľ ligy
„Aj keď má v súčasnosti celý športový svet prestávku, my konzistentne pokračujeme v práci a sme radi, že môžeme teraz informovať o tejto pozitívnej správe. Napriek súčasnej ťažkej situácii, naša liga a kluby dokázali medzi seba prijať ďalší medzinárodný tím. Bratislava a Slovensko má dlhú hokejovú tradíciu a my sa tešíme na túto novú ligovú destináciu.“

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH, prezident iClinic Bratislava Capitals
„Je pre nás cťou a veľmi si vážime dôveru, ktorú nám dala rakúska nadnárodná hokejová liga tým, že zahlasovala za účasť iClinic Bratislava Capitals v sezóne 2020/2021  v tejto lige. Ceníme si ich dôveru v náš klub, na druhej strane to ale vnímame ako veľký záväzok. Veríme, že účasť nášho klubu bude pre fanúšikov tejto ligy atraktívna a že naša spolupráca bude pre obe strany prínosom.“

Mgr. Dušan Pašek, viceprezident a generálny riaditeľ iClinic Bratislava Capitals
„Na vstupe do rakúskej nadnárodnej hokejovej súťaže sme nepretržite pracovali od konca januára, pričom sme museli splniť viacero podmienok a som veľmi rád, že sa nám podarilo tento proces dotiahnuť do úspešného konca, a stávame sa jej súčasťou. Sme veľmi vďační vedeniu súťaže, ako aj samotným klubom pôsobiacim v  súťaži, ktoré nám v hlasovaní prejavili dôveru a veríme, že budeme pre ligu prínosom. Naša vďaka patrí aj SZĽH, ktorý nám svojim povolením k odchodu umožnil uchádzať sa o vstup do tejto kvalitnej zahraničnej súťaže.“

Foto: svatostraka.com, @svatostraka
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

BRATISLAVA
+421 918 997 473
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
(pooperačné kontroly a ambulancia)

BANSKÁ BYSTRICA
+421 917 915 380

KOŠICE
+421 911 364 429
Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri