Blog

aktuality z iClinic

Meníme pohľad na svet, nielen vám, ale aj našim kolegom

Od Redakcia -
V týchto dňoch podstúpila laserovú operáciu očí aj naša kolegyňa Mia. Prečo sa rozhodla podstúpiť až teraz operáciu očí, čo jej to prinieslo a ako zmenu prežívala nám opisuje v krátkom rozhovore.
 
Prečo si sa rozhodla pre operáciu? 

MIA: Okuliare som nosila od svojich škôlkarskych čias. V detstve, keď neexistovali stenčené a odľahčené sklá, to bolo pre mňa trápenie. Nikdy som okuliare na svojej tvári nevnímala ako módny doplnok, ale ako nútené zlo. Po práci a vo voľnom čase som ich vždy odkladala bokom, čo mi pri mojich -4 dioptriách spôsobilo nejeden trapas . Bežne som nespoznávala svojich rodinných príslušníkov, kamarátov, nastupovala som do zlých autobusov, žmúrením zaostrovala a pod. Kontaktné šošovky sa s ohľadom na moju očnú chybu nedali ani kúpiť, takže som cca pred 12-timi rokmi navštívila kvôli operácii konkurenčnú kliniku. Tam mi povedali, že bohužiaľ, “oči vám nevieme odlaserovať“. Neostávalo mi nič iné, ako sa s okuliarmi zmieriť. Zvrat nastal, keď som zmenila prácu a zamestnala sa v iClinic . MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH už len z letmého pohľadu vedel, že sa moje oči dajú “opraviť”. Za všetkým je technológia a tú ma iClinic najlepšiu. Mala som v tom jasno, chcela som mať ostrý zrak, a preto som ani len na sekundu nezaváhala. Samozrejme som mala všetky operačné metódy dôsledne naštudované. U mňa zvíťazila technológia, ktorá je pri výbere laserovej operácie najdôležitejšia. Chcela som pre svoje oči len to najlepšie.
 
Ako si to prežívala?

MIA: Nebudem klamať, bola som pred operáciou nervózna, no vďaka príjemnej atmosfére, ktorá na klinike vládla, zo mňa všetko opadlo. Predsa len šlo o operáciu a tú som chcela mať čo najskôr za sebou. Na operačnej sále som bola necelých 15 minút. Samotný zákrok nebolel, dalo sa to vydržať. Po operácii boli moje oči 3 hodiny citlivé na svetlo a slzili, no potom to prišlo... Citlivosť a slzenie pominuli a ja som začala čítať príbalové letáky a všetko, čo bolo predtým bez okuliarov rozmazané. Cítila som neopísateľné šťastie, eufóriu a tá vlastne stále pretrváva.
 
Čo sa zmenilo? 

MIA: Veľa vecí. Po cca 32 rokoch svet okolo vnímam intenzívnejšie, manželovi a dcére sa viac páčim bez okuliarov a sama sa cítim mladšie. Ale hlavne ten komfort je úžasný. Nemusím si hneď po zobudení nasadiť okuliare, stále ich upravovať, čistiť. Môžem si konečne dopriať slnečné okuliare, aké chcem.
 
Odporučila by si svojim známym operáciu v iClinic? 
 
MIA: Určite áno, všetkými desiatimi! Nie je sa čoho báť, teraz ľutujem, že som iClinic nenavštívila už skôr. Život bez okuliarov som si mohla užívať už dávno.
 
Rovnako ako Mii, aj všetkým našim pacientom ponúkame absolútne bezpečie na operačnej sále, kde využívame najmodernejšie laserové technológie. Mia mala možnosť osobne sledovať a byť pri nákupe nových laserov, mala možnosť porovnať si technické špecifikácie, a preto sa nečudujeme jej výberu. Aby bol zákrok čo najbezpečnejší, sú inovácie v podobne najnovších technológií v refrakčnej chirurgii nevyhnutné. O tom, čo všetko musí spĺňať bezpečná klinika sa môžete dočítať v našom článku na blogu. Ale veď príďte a uvidíte na vlastné oči.
 
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri