Blog

aktuality z iClinic

Vyšetrenie zraku hokejistov Tipsport ligy

Od Redakcia -
Vyšetrenie zraku hokejistov Tipsport ligy

Pred blížiacim sa koncom základnej časti hokejovej Tipsport ligy navštívili útočník Patrik Rogoň spolu s trénerskou dvojicou Milan Jančuška – Jerguš Bača očnú kliniku iClinic v Bratislave. 
 
O zrak trénerského tandemu a mladého útočníka sa v bratislavskej pobočke iClinic postaral vedúci očný chirurg iClinic, MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH, ktorý si občas hokej aj zahrá.
 
Patrik Rogoň okuliare ani šošovky síce nenosil, problémy so zrakom ale mal. Na jednom oku mal dokonca - 2,7 dioptrií, na druhom o čosi menej. Problému ho zbavili ani nie za štvrť hodinu. „Prišiel za mnou riaditeľ klubu Imre Valášek s tým, že tu je možnosť rýchlej a efektívnej operácie očí. Zo začiatku som mal strach, ten ale postupom času opadol. Po príchode na kliniku mi spravili všetky vyšetrenia a zistili, akú chybu mám na jednom i druhom oku. Nasledovala operácia, ktorá trvala veľmi krátko a bola úplne bezbolestná. Síce som potom chvíľu videl horšie, lebo ma rezali oči, ale po niekoľkých hodinách to prešlo. Odvtedy vidím naozaj veľmi dobre. Operácia ma vôbec neobmedzovala, už na druhý deň som nastúpil na zápas,“ opísal svoj zážitok Patrik Rogoň. Mladý útočník so 100 percentným zrakom dokonca v nedeľu rozhodol o triumfe Nových Zámkov v Trenčíne.
 
Milan Jančuška si pochvaľuje špičkový prístup. „Samotná klinika je na vynikajúcej úrovni – či už ide o personál, techniku, ale aj prostredie. Bol som nesmierne prekvapený, ako rýchlo sa moderná medicína posunula vpred. Všetko prebehlo veľmi rýchlo, predoperačné vyšetrenie i samotný zákrok sú bezbolestné. Po operácii síce môžu prísť menšie ťažkosti, ale na druhý deň už človek ani nevie, že na nejakej operácii bol. Vrelo to odporúčam každému, kto má problémy so zrakom a zároveň ďakujem pánovi doktorovi Ďurkovičovi a personálu,“ doplnil hlavný tréner MHC Nové Zámky.
 
„Prekvapilo ma to. Za desať minút je všetko vybavené a do pár hodín už fungujete normálne. Samotnú operáciu nesprevádzajú žiadne obmedzenia. Nemusíte si brať ani voľno z práce,“ dodal na záver Jerguš Bača s úsmevom. 
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri