SME OTVORENÍ. Aj naďalej fungujeme v bežnom režime bez obmedzení. Viac info

Blog

aktuality z iClinic

Zníženie očného viečka: Prečo nastáva a ako si s ním poradiť?

Od Redakcia - 20.02.2019Medicínsky recenzent: MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH

Zníženie očného viečka
 

Počúvate od známych, že ste zostarli či zosmutneli, napriek tomu, že sa tak vôbec necítite? Tento dojem v nich môžu budiť poklesnuté očné viečka, ktoré sú však nielen estetickým, ale aj zdravotným problémom. Zúžený očný priezor vám môže spôsobiť problémy s videním. Našťastie, riešenie je pomerne jednoduché a navyše, omladí vás.

Ľudia o vás hovoria, že vyzeráte akosi smutno, melancholicky či dokonca nahnevane? Pripravte sa na to: čoskoro to v zrkadle uvidíte aj vy – opuchnuté vačky pod očami a aj vejáre vrások či kruhy pod očami.
Vitajte vo svete štyridsiatnikov či päťdesiatnikov, ba v mnohých prípadoch často už aj tridsiatnikov. Ľudský organizmus s pribúdajúcimi rokmi prirodzene starne a pokožka stráca svoju flexibilitu. A môže za to nielen náš vek, ale aj genetika a životný štýl.

Toto všetko sa prejavuje aj na našich očiach. Koža na očiach sa postupne uvoľňuje, za čo môže aj tuk, ktorý je v nej uložený, a preto nám viečka zvyknú ochabovať. Čo je však ešte horšie, negatívne to vplýva aj na náš zrak. Spadnuté viečka nám zužujú zorné pole, čo sa prejaví aj na našom videní a vnímaní sveta a ovplyvňuje to aj náš každodenný život. Nehovoriac o tom, že to zmení aj náš výraz tváre a že to ovplyvňuje aj dojem, ktorý robíme na druhých.
 

Ako si poradiť s ochabnutými viečkami

Medicína ide vpred a riešenie existuje aj na tento problém. Je ním blefaroplastika, chirurgická operácia očí, ktorá sa vykonáva na horných alebo dolných viečkach alebo aj na oboch súčasne. Samozrejme, vždy to závisí od potrieb a požiadaviek samotného pacienta.

Operácia viečok sa robí ambulantne a na očnej klinike nebudete dlhšie ako štyri hodiny. Miesto sa počas zákroku znecitliví a následne sa odstráni nadbytočná koža či tukové tkanivo. Ranky bývajú drobné, oči sa tak nemusia prelepiť celé, a preto je pacient schopný po zákroku normálne vidieť. Ba dokonca ešte lepšie, lebo jeho očiam už fyzicky nič nezavadzia.

Odporúča sa, aby ste v deň D mali pri sebe niekoho blízkeho, kto vás bude podporovať a neskôr vás odprevadí až domov. Na ranky si musíte dávať pozor, a preto sa treba vyvarovať kontaktu s vodou či mejkapu. Dioptrické okuliare môžete nosiť ihneď, no kontaktným šošovkám by ste sa mali nejaký čas vyvarovať. Odpustiť si treba aj namáhavejšie aktivity, napríklad šport. Pripravte sa aj na to, že sa vám môžu na operovanom mieste objaviť malé modrinky či opuchy, ktoré však vďaka studenému obkladu o pár dní pominú.

Približne po 5 – 7 dňoch vám očná klinika stehy bezbolestne odstráni. Na mieste vám po reze zostane iba malá jemná jazvička, no tá sa zvykne po pár týždňoch takmer úplne vytratiť. Ak by vám predsa len prekážala, zamaskovať ju môžete makeupom.

Operácia býva vo väčšine prípadov veľmi efektívna a prináša takmer okamžitý výsledok. Navyše, omladený vzhľad očí vyvoláva v druhých pocit, že má človek priateľskú povahu a že je pozitívne naladený. Na blefaroplastiku nedajú dopustiť ani svetové hviezdy, ktoré sa snažia udržať si mladý svieži vzhľad v každom veku.
 

 

Medicínsky recenzent

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH
MUDr. Ivo Ďurkovič, MPHOftalmológ, špecialista na laserovú refrakčnú chirurgiu, optiku, optometriu
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

+421 918 997 473
Bratislava
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
Bratislava
(pooperačné kontroly a ambulancia)

+421 917 915 380
Banská Bystrica

+421 911 125 771
Skalica

Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

10 dôvodov prečo si vybrať práve nás

1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
2. Garancia najlepších cien
3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
4. Doživotná záruka
5. Najnovšie operačné technológie

6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
8. Bez čakacích lehôt
9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)

 

Partneri