Blog

aktuality z iClinic

Znížiť riziko infikovania sa koronavírusom môžete aj operáciou očí. Teraz extra výhodne

Od Redakcia -
Znížiť riziko infikovania sa koronavírusom môžete aj operáciou očí. Teraz extra výhodne

Dôsledná hygiena, sociálny odstup a ochranné pomôcky sú v boji proti novému koronavírusu základom, nepriamo však môže pomôcť aj laserová operácia očí. Na jednej strane totiž patrí nosenie okuliarov medzi účinné prostriedky proti nákaze, na druhej strane predstavuje riziká, ktoré človek so zdravými očami riešiť nemusí. 

 

Pri nosení rúšok a okuliarov dbajte na hygienu  

Pravdepodobne by sme už len ťažko hľadali ľudí, ktorí by o novom koronavíruse SARS-CoV-2 nevedeli aspoň základné informácie. Že sa šíri vzduchom, že dokáže prežiť na predmetoch aj niekoľko dní, že môžeme byť jeho nositeľmi a byť pri tom takmer alebo úplne bez príznakov, že svoje okolie dokážeme ochrániť nosením rúška. Vyzerá to tak, že k aktuálnej situácii pristupovali Slováci doteraz celkom zodpovedne, nosenie rúšok sa stalo pre mnohých z nás úplne prirodzeným. 
 
Nie všetci však vedia, že okrem úst a nosa sú cestou, ktorou sa môžeme nakaziť, aj oči. Prostredníctvom sĺz sa vírus dokáže dostať do nosovej sliznice a z nej vdýchnutím až do pľúc.
 

Okuliare pomáhajú, predstavujú ale aj riziká  

Je preto potrebné zdôrazniť, že podobne ako rúško by pri pobyte mimo domova nemali na tvári chýbať ani okuliare. Pôsobia ako štít, ktorý významným spôsobom znižuje riziko, že sa vírus dostane do oka. Zároveň chránia naše oči pred vlastnými, nie práve najčistejšími, rukami. Keď ich totiž nemáme nasadené, slziace či svrbiace oči si celkom automaticky pretrieme či pošúchame. Bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. 
 
Jedným dychom zároveň treba dodať, že okuliare môžu predstavovať aj riziká. Nepriamo totiž môžu byť zodpovedné za infekciu. Najmä dioptrické okuliare, ktoré si počas dňa niekoľkokrát skladáme a opäť nasadzujeme bez toho, aby sme vždy mysleli na ich dezinfekciu. A zároveň si ani ruky neumývame po každom kontakte so svojimi okuliarmi. Prenos vírusu z rúk na okuliare a z okuliarov na ruky je preto veľmi pravdepodobný. Najohrozenejšou skupinou sú ľudia, ktorí potrebujú počas dňa viacero druhov okuliarov. Je úplne bežné, že si vymieňajú aj troje rôzne – napríklad okuliare do diaľky, okuliare na čítanie a slnečné okuliare. Veľmi jednoducho si môžu preniesť vírus z rúk na každé z nich a naopak, zo všetkých okuliarov na ruky a následne do očí či nosa.
 
Preto je, nielen počas pandémie, extrémne dôležitá dezinfekcia okuliarov. Ideálne vždy popri umývaní si rúk, po príchode do práce či domov. Odporúčame používať čistiace prostriedky, ktoré sú určené na dezinfekciu rámov a skiel okuliarov, aby ste predišli prípadnému poškodeniu.  
 
Najrizikovejšími sú však nositelia kontaktných šošoviek. Tie jednak nechránia oko pred priamym zasiahnutím vírusom, jednak hrozí, že si človek so šošovkami oko pri svrbení či slzení pretrie. Opäť sa to väčšinou deje úplne prirodzene, automaticky a chce to dlhý čas, kým sa naučí to zakaždým kontrolovať.
 
Z uvedených dôvodov je preto možné povedať, že vhodnou prevenciou môže byť aj laserová operácia očí. Zbaviť sa dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek môže byť totiž okrem neporovnateľného komfortu a celkového zlepšenia života, aj vhodným nástrojom pre eliminovanie rizika infekcie. Na ochranu očí mu budú stačiť už len slnečné okuliare.
 

Slnečné okuliare sú najvhodnejšie  

Asi najúčinnejšou ochranou očí proti infikovaniu novým koronavírusom sú slnečné okuliare. Jednak si ich neskladáme z očí tak často ako dioptrické, jednak, keď si ich skladáme, tak práve väčšinou hneď po príchode domov či do kancelárie. Ešte predtým, ako si umyjeme ruky. A zakladáme si ich opäť až pred odchodom. Ak si zvykneme, že si pri umývaní rúk utrieme aj okuliare a zároveň, že si ich počas nepoužívania vždy odložíme do puzdra, eliminujeme riziko, že vírus na okuliaroch zostane a že sa z nich dostane na naše ruky či tvár.
 

Extrémna situácia, extrémne ceny!   

Ak by sme na tejto ťažkej situácii chceli hľadať niečo dobré, veľa by sme určite nenašli. Jedným z mála však môže byť, že opatrenia počas pandémie nám dávajú čas na veci, ktoré sme neustále odkladali. Ak je ňou operácia očí, získať ju môžete aktuálne veľmi výhodne.
 
Ako sme spomínali vyššie, riziko prenosu vírusu do očí je možné znížiť odstránením potreby nosenia viacerých druhov okuliarov. V tejto extrémnej situácii sme sa rozhodli pripraviť pre našich klientov extrémnu akciu, vďaka ktorej sú vybrané zákroky dostupnejšie ako kedykoľvek predtým.
 
Počas núdzového stavu tak môžete operácie ReLEx SMILE 3D, Z-Lasik Premium a FEMTO Z-Prelex získať so zľavou vo výške 50 % a zbaviť sa tak navždy ďalekozrakosti, krátkozrakosti, astigmatizmu aj presbyopie. Jedinou podmienkou je zaslanie kontaktného formuláru s heslom v čase do odvolania núdzového stavu na území Slovenskej republiky v súvislosti so šírením korona vírusu, pričom samotnú operáciu môžete za výnimočne nízke ceny podstúpiť až do konca roka 2020.
 
U nás v iClinic máme zavedené prísne hygienické normy a v súvislosti s koronavírusom sme prijali ďalšie opatrenia pre zabezpečenie maximálnej bezpečnosti našich klientov aj zamestnancov. Ak sa však aj napriek tomu obávate podstúpiť zákrok počas pandémie, nemusíte zúfať. 
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri