Blog

aktuality z iClinic

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile 3D

Od Redakcia -
Krátkozrakosťou trpí približne tretina populácie. Hlavným rizikovým faktorom jej vzniku je dedičnosť, avšak najmä v rozvinutých krajinách stále rastie počet ľudí so získanou krátkozrakosťou. Na svedomí to má najmä životný štýl a životospráva. Operácia krátkozrakosti je jediným spôsobom, ako sa tejto najčastejšie sa vyskytujúcej refrakčnej chyby zbaviť natrvalo.

Čo je krátkozrakosť?

Krátkozrakosť, odborne myopia, spôsobuje neostré videnie do diaľky. Naopak, predmety na krátku vzdialenosť - približne do 5 metrov, vidí človek trpiaci krátkozrakosťou zvyčajne dobre a ostro. V porovnaní so zdravým okom je krátkozraké oko dlhšie. Ohnisko jeho očnej sústavy je posunuté dopredu čo spôsobuje lámanie svetelných lúčov ešte pred sietnicou. Následkom toho vidí krátkozraký človek vzdialenejšie predmety rozmazane. Športovať či vykonávať mnohé bežné činnosti tak môže byť problematické. Obzvlášť nebezpečné je šoférovanie bez dioptrických pomôcok.
Rozlišujeme 3 stupne krátkozrakosti:
  • nízka krátkozrakosť (0 až -3 dioptrie)
  • stredná krátkozrakosť (-3 až -7 dioptrií)
  • vysoká krátkozrakosť (nad -7 dioptrií)
Nekorigovaná krátkozrakosť môže spôsobiť problémy so zaostrovaním do diaľky, bolesti hlavy či zvýšenú únavu. Prejavuje sa tiež potrebou prižmurovania pri zaostrovaní či častým žmurkaním.

Čo spôsobuje krátkozrakosť?

Najčastejšou príčinou vzniku krátkozrakosti je dedičnosť. Medzi ďalšie rizikové faktory možno zaradiť:
  • slabé osvetlenie počas učenia, čítania či v práci a nedostatok prírodného svetla
  • nadmerné zaťažovanie očí pozeraním na blízke predmety bez kompenzácie vo forme zaostrovanie do diaľky – typickým príkladom je dlhodobá práca s počítačom či pozeranie TV
  • zlá životospráva
  • infekcie oka

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile

Operácia krátkozrakosti najmodernejšou metódou ReLEx SMILE 3D

Korekčné pomôcky, ktorými sú konkávne kontaktné šošovky alebo dioptrické okuliare s mínusovými dioptriami, posúvajú ohnisko krátkozrakého oka smerom dozadu, vďaka čomu korigujú zlé videnie do diaľky. Dokážu síce zlepšiť videnie, no v mnohých prípadoch sú veľmi obmedzujúcou pomôckou.

Ak pociťujete, že sú pre vás okuliare či kontaktné šošovky nepohodlné alebo priam obťažujúce, ideálnou voľbou je bezbolestná laserová operácia očí. Bez ohľadu na to, či máte krátkozrakosť diagnostikovanú od detstva alebo sa vám zrak začal zhoršovať neskôr, laserovou operáciou sa s krátkozrakosťou rozlúčite natrvalo. S krátkozrakosťou do -10 dioptrií vám dokážu pomôcť naši odborníci revolučnou metódou ReLEx SMILE 3D. Vďaka nej sa môžete okuliarov či šošoviek zbaviť navždy.

ReLEx Smile 3D má najstabilnejšie výsledky spomedzi všetkých laserových operačných metód. Ide o najmodernejšiu operačnú metódu 3. generácie, ktorá je absolútne bezbolestná a iba s mikroskopickým vstupom na rohovke oka. Ak očný lekár na základe precíznych očných vyšetrení zhodnotí, že ste ideálnym kandidátom na operáciu touto metódou, samotná operácia bude trvať len pár minút a zabezpečí vám neporovnateľne vyšší štandard kvality života.

Na rozdiel od iných metód, operácia krátkozrakosti metódou ReLEx SMILE 3D prebieha len s použitím  špičkového femtosekundového lasera, ktorý odstraňuje dioptrickú vadu priamo vo vnútri rohovky vytvorením tzv. lentikuly. Tú v ďalšom kroku očný chirurg vyberie cez malý otvor na rohovke, čím dôjde k odstráneniu dioptrií.

Nakoľko sa pri zákroku nepoužíva excimerový laser, nedochádza k páleniu rohovky, vďaka čomu je operácia rýchla, bezbolestná a vyžaduje minimálnu dobu rekonvalescencie.

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile


Pre koho je určená operácia ReLEx SMILE 3D

 Laserovú operáciu očí môže podstúpiť každý záujemca nad 18 rokov so stabilizovanou dioptrickou chybou. Najvyššia efektivita zákroku je vo veku 18 až 35 rokov, medzi našich spokojných pacientov však patrí aj množstvo ľudí starších ako 40 rokov.

MUDr. Ivo Ďurkovič, MPH hlavný očný lekár siete očných kliník iClinic tvrdí, že operácia zmení život každému, kto sa pre ňu rozhodne: „Operácia krátkozrakosti metódou ReLEx SMILE 3D je ideálnou voľbou nielen pre vrcholových športovcov, ale pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú alebo si želajú mať pri svojej práci či svojich bežných životných činnostiach výborný zrak bez potreby nosenia korekčných pomôcok.“
Výhodou tejto metódy je tiež extrémne krátka doba hojenia – do práce sa môžete vrátiť na druhý deň po zákroku, ku svojim obľúbeným športovým aktivitám po týždni od operácie.

Tip na záver od odborníkov iClinic:

„Odhodlať sa, objednať sa, navštíviť nás a zveriť sa do rúk našich očných špecialistov.“
Tešíme sa na vás.
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho!Zdielať článok na Facebooku
 
 

Aké máte ťažkosti?

 

1. Kvalifikovaní odborníci
2. Držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka za rok 2020 a 2021 (kategória Očné kliniky)
3. Maximálna bezpečnosť
4. Operácie bez bolesti 
5. Garancia najlepších cien

6. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
7. Najmodernejšie technológie
8. Najväčšia očná klinika v SR
9. Najviac zoperovaných pacientov ročne

 

Partneri