SME OTVORENÍ. Aj naďalej fungujeme v bežnom režime bez obmedzení. Viac info

Blog

aktuality z iClinic

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile 3D

Od Redakcia - 06.04.2018

Čo je krátkozrakosť?

Krátkozrakosť, odborne nazývaná aj myopia, spôsobuje neostré videnie do diaľky. Naopak, predmety na krátku vzdialenosť vidí človek trpiaci krátkozrakosťou zvyčajne dobre a ostro. Táto dioptrická vada postihuje takmer tretinu populácie.

Čo ju spôsobuje? Krátkozrakosť sa vo väčšine prípadov dedí. Zapríčiniť ju však môže napríklad časté čítanie pri slabom osvetlení či dlhá práca za počítačom. V porovnaní so zdravým okom je krátkozraké oko dlhšie. V oku krátkozrakého pacienta sa obraz vytvára ešte pred sietnicou, čo spôsobuje, že vzdialenejšie predmety vidí  človek s krátkozrakosťou rozmazane a neostro.

Krátkozrakosť sa koriguje okuliarmi s mínusovými dioptriami alebo kontaktnými šošovkami. Nekorigovaná krátkozrakosť môže spôsobiť problémy so zaostrovaním, bolesti hlavy či zvýšenú únavu. Obzvlášť nebezpečné je šoférovanie bez dioptrických pomôcok.  Okrem korekcie krátkozrakosti však existuje ešte jedna možnosť – laserová operácia očí. S krátkozrakosťou do -10 dioptrií vám dokážu pomôcť naši odborníci šetrnou a revolučnou metódou Relex Smile 3D.

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile

Odstránenie krátkozrakosti prostredníctvom najmodernejšej metódy Relex Smile 3D

Ak máte krátkozrakosť diagnostikovanú od detstva alebo sa vám zrak začal zhoršovať neskôr a dlhšiu dobu pociťujete, že sú pre vás okuliare či kontaktné šošovky nepohodlné či priam obťažujúce, ideálnou voľbou je bezbolestná laserová operácia očí, pomocou ktorej sa rozlúčite s krátkozrakosťou natrvalo. 

Relex Smile 3D má najstabilnejšie výsledky spomedzi všetkých laserových operačných metód. Ide o najmodernejšiu operačnú metódu 3. generácie, ktorá je absolútne bezbolestná a nedochádza pri nej k rezu na rohovke. Ak očný lekár na základe precíznych očných vyšetrení zhodnotí, že ste ideálnym kandidátom na operáciu touto metódou, samotná operácia bude trvať pár minút a vám zmení život o 180 stupňov. 

Pri Relex Smile 3D sa nevyužíva excimerový laser, ale iba moderný femtosekundový laser, ktorý odstraňuje dioptrickú vadu priamo vo vnútri rohovky vytvorením tzv. lentikuly. Ďalším krokom je jej šetrné vybratie očným chirurgom, čím dochádza k odstráneniu dioptrií.

Laserová operácia krátkozrakosti pomocou metódy Relex Smile

Relex Smile 3D je ideálnou voľbou aj pre vrcholových športovcov či pre ľudí, ktorý potrebujú ku svojej práci výborný zrak. Po tomto zákroku je rekonvalescencia krátka – do práce sa môžete vrátiť na druhý deň po zákroku, ku svojim obľúbeným športovým aktivitám po týždni od operácie.

Prinášame rýchly návod k perfektnému zraku: odhodlať sa, objednať sa, navštíviť nás  a nechať sa zveriť do rúk našich očných špecialistov. Tešíme sa na vás.
 
Páčil sa Vám článok? Podporte ho! Zdielať článok na Facebooku
 
 
Kontakt

Objednajte sa bezplatne na konzultáciu

+421 918 997 473
Bratislava
(objednávky na predoperačné vyšetrenia)

+421 911 546 064
Bratislava
(pooperačné kontroly a ambulancia)

+421 917 915 380
Banská Bystrica

+421 911 125 771
Skalica

Online objednávka

Aké máte ťažkosti?

10 dôvodov prečo si vybrať práve nás

1. Najkomplexnejšia očná klinika na Slovensku
2. Garancia najlepších cien
3. Profesorský tím zložený z nemeckých a slovenských lekárov
4. Doživotná záruka
5. Najnovšie operačné technológie

6. Najviac zoperovaných pacientov na Slovensku ročne
7. Najväčšia očná klinika na Slovensku (24 očných lekárov)
8. Bez čakacích lehôt
9. Držiteľ certifikátu kvality TÜV
10. Obvodné očné ambulancie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalici a Šamoríne)